Згідно з опитуванням, у світі найбільшою загрозою для демократії вважають не Китай

Згідно з опитуванням, у світі найбільшою загрозою для демократії вважають не Китай

20:09 Травень 10, 2021

Політика 685 3 хвилини

Magyar

Від імені The Alliance of Democracies Foundation (Альянсу демократій) було опитано 53 тисячі людей із 53 країн. Як показало дослідження, майже половина респондентів (44%) вважають, що демократії в цих державах загрожує вплив США, ідеться в статті видання The Guardian.

Китай (38%) та Росія (28%) вважаються меншою загрозою для демократії в усьому світі, ніж Сполучені Штати. Про це свідчать дані міжнародного опитування громадської думки, проведеного в лютому – квітні на замовлення фонду «Альянс демократій», повідомила в середу газета The Guardian.

Опитування виявило, що Пакистан, Індія, Філіппіни, Тайвань та Південна Корея вважають США прямою загрозою для демократії.

У дослідженні взяли участь близько 53 тисяч людей у 53 країнах. Найбільш «вражаючим результатом» опитування британське видання називає ту обставину, що майже половина (44%) респондентів у цих державах стурбовані тим, що США загрожують демократії в їхній країні. Впливу Китаю побоюються 38% опитаних, і лише 28% висловлюють подібні настрої щодо Росії.

Тільки п’ять країн (Україна, Іран, Польща, Венесуела та Угорщина) вважають вплив РФ більшою загрозою, ніж США. З трьох великих держав світу громадяни сусідньої Польщі найбільшою загрозою для демократії називають Росію. Водночас дивно, що поляки сприймають вплив Сполучених Штатів на демократію більш негативно, ніж вплив Китаю. Дослідження також показує, що демократичні цінності підтримує абсолютна більшість людей: 81% респондентів заявили, що дуже важливо, аби демократія була в їхній країні. Крім того, сприйняття глобального впливу Сполучених Штатів покращилося майже в усіх країнах, які брали участь в опитуванні, після перемоги на виборах Джо Байдена, але головним чином у Німеччині та Китаї. Лише 8 країн мають більше негативних поглядів на вплив США 2021-го, ніж минулого року: самі Сполучені Штати, Росія, Ізраїль, Нігерія, ПАР, Австралія, Норвегія та Польща.

Джерело:  (pestisracok.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня