ЄС хоче поглибити військову інтеграцію в Європі

ЄС хоче поглибити військову інтеграцію в Європі

10:56 Лютий 28, 2021

Політика 2445 4 хвилини

Magyar

Європейський Союз хоче поглибити співпрацю у сфері оборони та політики безпеки між державами-членами, збільшити оборонні інвестиції, розвинути оборонні та цивільні можливості та покращити оперативну боєготовність, – наголосив у п’ятницю в Брюсселі  президент Європейської Ради Шарль Мішель, після дводенного саміту лідерів ЄС.

На пресконференції Шарль Мішель підкреслив, що Європейський Союз повинен сприяти захисту власних інтересів та пропаганді своїх цінностей у тісній співпраці з Північноатлантичним військовим альянсом та США, оскільки лише сильний Європейський Союз може зміцнити НАТО.

Європейський Союз готовий бути сильним та відданим партнером США, ООН та їх регіональних партнерів, – зазначив він. Він підкреслив необхідність того, щоб Європейський Союз у співпраці зі своїми партнерами зміцнив свою стійкість до нових типів викликів, таких як кібер- та гібридні атаки, а також дезінформація.

У контексті дискусії щодо відносин Союзу з південними сусідами, він зазначив, що для ЄС стратегічним пріоритетом є демократичне, стабільніше, екологічне та процвітаюче південне сусідство.

„Існує потреба у підвищенні стабільності наших суспільств, підтримці нашої колективної безпеки, вирішенні викликів міграції та забезпеченні надійного майбутнього для людей по обидва боки Середземномор’я”, – заявив  президент  Європейської Ради.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Лейен заявила, що ЄС повинен працювати над припиненням фрагментації обороноздатності та розвивати власну систему оборони. Як вона нагадала, створене раніше так зване постійне структуроване співробітництво (PESCO) надає можливість державам-членам краще співпрацювати над розвитком загальноєвропейських можливостей у галузі оборони та безпеки.

Вона також підкреслила, що тісна співпраця Союзу з країнами Південного партнерства є запорукою стабільності та безпеки з огляду на успіх поточних зусиль щодо стримування епідемії коронавірусу.

Під час дводенної відеозустрічі лідери країн-членів ЄС також обговорили розвиток пандемії, спричиненої коронавірусом, та готовність до загрози системі охорони здоров’я .

Вони погодились у необхідності заохочення прискорення виробництва та розподілу вакцин, а  також щодо потреби зміцнення систем охорони здоров’я держав-членів та вдосконалення співпраці між ними.

У контексті так званого паспорта вакцинації Урсула фон дер Лейен зазначила, що ЄС потрібно щонайменше три місяці, щоб технічно розробити загальноєвропейську систему, яка захищала б усі конфіденційні особисті дані.

За її словами, ЄС та країни-члени хочуть, щоб документ-картка щеплень була готова до літа, з метою епідемологічно безпечних подорожей та перетину кордонів. Вона також повідомила, що з початку вакцинаційної кампанії 29 мільйонів людей у ​​Європейському Союзі були щеплені , що становить 8% дорослого населення. Принаймні сімдесят відсотків населення можуть отримати щеплення до кінця літа – додала вона.

Джерело: (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня