Автомобілі-фантоми, заборона профілактичної зупинки водіїв, підвищення штрафів. Рада проголосувала за скандальний закон 2695

Автомобілі-фантоми, заборона профілактичної зупинки водіїв, підвищення штрафів. Рада проголосувала за скандальний закон 2695

13:59 Лютий 26, 2021

Політика 2306 7 хвилин

Magyar

Народні обранці 16 лютого проголосували в цілому за закон, згідно з яким будуть жорсткіше карати водіїв за порушення правил дорожнього руху. 24 лютого закон було підписано головою ВР Дмитром Разумковим та направлено на підпис Президенту. Після публікації закон вступить у силу.

Підвищення штрафів за водіння в нетверезому стані

Законом передбачено кратне збільшення штрафів та введення кримінальної відповідальності за вчинення ДТП в стані алкогольного чи іншого сп’яніння:

– 17 тис. грн. та позбавлення права керування на один рік (дотепер було 10,2 тис грн) ;

– 34 тис. грн. за повторне порушення та позбавлення права керування на три роки. Також правоохоронці можуть вилучити транспортний засіб або арештувати водія на 10 діб.

– 51 тис. грн. за третє таке порушення протягом року, та позбавлення водійських прав строком на 10 років з конфіскацією транспортного засобу та/або адмін арешт на 15 діб.

Дотепер в законі діяли прогалини та застарілі норми, які передбачають звільнення порушника від відповідальності у зв’язку з малозначністю та перегляд справи на розгляд трудового колективу або закриття такої справи через походження строку давності. Новим законом ці прогалини усунули, йдеться на порталі itc.ua.

Втеча з місця аварії

Якщо водій залишив місце ДТП, то йому доведеться сплатити штраф 3400 грн. замість теперішніх 255.

Збільшення штрафу за перевищення швидкості

якщо перевищення швидкості на 20-50 км/год, то штраф складе 340 грн.

– за перевищення на більше ніж на 50 км/год штраф сягне 1700-3400 грн. (дотепер було 255 грн.)

Непристебнутий пасок

Покарання за непристебнуті паски за кермом збільшили вдесятеро. Відтепер за це штрафуватимуть на 510 грн. замість 51 грн. Понад пів тисячі гривень доведеться викласти також за неосвітлений номерний знак, теревені по мобілці за кермом, порушення правил проїзду перехресть, зупинок, правил обгону чи проїзд на червоний.

За ненадання переваги в русі машині швидкої, поліції чи аварійним службам штраф до 680 грн.

Штраф за порушення, що призвело до аварії складе 850 грн. За створення аварійної ситуації — 1145 грн.

Якщо водій забув права, то його оштрафують на 450 грн., а якщо людина керує авто не маючи зовсім водійських прав, то штраф сягне 3,4 тис. грн.

Мотоциклісти та пішоходи теж платитимуть більше

Мотоциклістів без шоломів штрафуватимуть на 510 грн. Пішоходів відтепер можуть штрафувати на 255 грн. за перехід у недозволених місцях (дотепер було 51 грн).

Велосипедистів за порушення ПДД штрафуватимуть на 340 грн, а в разі вчинення правопорушень в нетверезому стані штраф сягне 680 грн.

Зміни для працівників поліції

Також зміни чекають і на поліцейських:

– зобов’язані ставити знаки, які попереджають про режим контролю швидкості;

– поліцейським заборонили профілактичну зупинку водіїв на дорогах;

– працівники поліції матимуть можливість використовувати технічні засоби відеозапису з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адмінправопорушення;

– поліцейські матимуть можливість зупиняти транспортний засіб, щоб провести перевірку водіїв на стан алкогольного чи іншого сп’яніння.

Із закону виключили норму про обов’язковість виходу з транспортного засобу водія на вимогу поліцейського. Однак залишили норму про автомобілі-фантоми, які будуть фіксувати порушення на дорогах без розпізнавальних знаків. Але попереджувальні знаки про наявність таких автомобілів на тій чи інші дорозі мають бути встановлені, йдеться на порталі Слово і Діло.

Зменшення смертності на дорогах чи збільшення хабарництва?

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко переконаний, що прийняття даного законопроекту — це велика перемога і крок вперед, а вже після його підпису Президентом смертність на дорогах України вдасться знизити на 10-15%, передає itc.ua

Однак, ще до голосування Верховної радою, законопроект 2695 отримав низку критики та навіть зібрав понад 30 тисяч підписів під електронною петицією проти прийняття цього закону. Проект закону було зареєстровано ще наприкінці 2019 року, весь 2020-й він проходив процедури погодження з різними комітетами.

15 липня 2020 року Куць Павло зареєстрував електронну петицію №22/101404-еп на сайті електронних петицій, де наголошував, що розширення повноважень поліцейських є кроком до побудови поліцейської держави, розширення поліцейського свавілля і хабарництва та є звуженням свободи водіїв.

Автор петиції стверджує, що працівники Нацполіції часто перевищують свої повноваження, а тому підвищення адмінвідповідальності призведе не до покращень, а до росту хабарництва та злочинного збагачення поліцейських. Петицію підписали понад 30 тисяч осіб. 6 серпня від Президента отримано формальну відповідь, в якій йдеться, що петицію буде перенаправлено до Верховної Ради у зв’язку із процедурою прийняття законів.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня