Лідер білоруської опозиції: «На сьогодні, здається, ми програли»

Лідер білоруської опозиції: «На сьогодні, здається, ми програли»

15:46 Лютий 22, 2021

Політика 226 3 хвилини

Magyar

Через півроку після суперечливих президентських виборів білоруський демократичний рух зазнав тимчасової поразки, вважає лідер опозиції Світлана Тихановська, яка живе в литовській еміграції.

«Мушу визнати, ми втратили вулицю», – сказала Тихановська в інтерв’ю швейцарському виданню «Le Temps», маючи на увазі антиурядові рухи в її країні. «У нас немає засобів протистояти насильству, яке режим застосовує проти протестуючих», – підкреслила вона.

Тихановська додала, що в руках уряду Білорусі – влада та зброя.

«Так, на сьогодні, здається, ми програли», – заявила Тихановська. Однак, за її словами, опозиція готується до відновлення боротьби навесні.

«Наша стратегія полягає в тому, щоб бути краще організованими, здійснювати постійний тиск на режим, поки люди не будуть готові повернутися на вулицю, можливо, вже навесні», – підкреслила Тихановська.

За словами лідерки, вона щодня думає, як повернеться до Білорусі, і часто опиняється на межі відчаю, коли думає про майбутнє своєї країни. «В ці моменти швидко усвідомлюєш, що не можеш цього зробити, якщо ти символ чи національний лідер – ти не можеш легко здатися», – сказала Тихановська.

Олександр Лукашенко, який тривалий час керував країною, переміг на президентських виборах 9 серпня, набравши, за офіційними даними, 80 відсотків голосів. Опозиція, яка визнала Тихановську справжнім переможцем, повідомила про фальсифікації. Лукашенка не визнає законним главою держави, зокрема, і ЄС. Після виборів у країні з часу виборів щотижня відбувалися акції протесту, які жорстоко придушувалися силами безпеки. Понад 30 тисяч протестуючих було заарештовано, кілька учасників демонстрацій втратили життя та ще сотні – отримали поранення. Проте внаслідок придушення акцій та з настанням зимових морозів демонстрації припинились.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня