Андрея Бочкор дала інтерв’ю угорському виданню Pesti Srácok

Андрея Бочкор дала інтерв’ю угорському виданню Pesti Srácok

16:50 Лютий 20, 2021

Політика 366 3 хвилини

Magyar

«Після укладення в 2014 році Угоди про асоціацію, а згодом і Угоди про вільну торгівлю між Європейським Союзом та Україною, Брюссель може справедливо очікувати, що Київ діятиме відповідно до європейських принципів!» – заявила Андрея Бочкор в інтерв’ю виданню Pesti Srácok.

Депутат європарламенту від «Фідес – КДМП» закарпатського походження, котра і сама потрапила до «списку смерті» українських радикалів, схвально відгукнулася про критику глави зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Жозепа Борреля України, яка явно не сподобалася Києву. Однак, на думку Андреї Бочкор, критика ЄС потрапила в точку: незважаючи на спроби применшити значення цього питання, українські ЗМІ стежать за тим, що каже Євросоюз.

У будь-якому випадку, за словами депутата, немає однозначної відповіді на питання, наскільки серйозними є наміри України приєднатися до ЄС. Вона зазначила, що такі напіввоєнізовані організації, які виступають проти угорців на Закарпатті, навряд чи відкриті до європейської інтеграції. Інші відчувають ностальгію за Радянським Союзом та вважають за краще уявляти себе в російському світі.

Водночас членство чітко відповідало б інтересам закарпатських угорців.

Андрея Бочкор каже: хоча Угорщина послідовно виступає за незалежність та територіальну цілісність України, підтримує її європейську інтеграцію, допомога замовчується.

– Мої колеги в Брюсселі неодноразово запитували, чому ми не відмовляємося від нашої політики ветування вступу до НАТО, і ми завжди пояснюємо, що лише так ми можемо зберегти свої переговорні позиції, – сказала вона, підтвердивши, що не всім у Брюсселі подобається цей угорський крок.

У той же час євродепутат не погодилася з такою характеристикою відносин між країнами як «заморожений конфлікт», вона висловила сподівання, що проблеми можуть бути вирішені у спільних точках.

– Закарпатські угорці також не очікують нічого іншого, як того, щоб визнати їх корінною меншиною та забезпечити умови для їхнього виживання, як це робить Угорщина, резюмувала депутат.

Нещодавно Андрея Бочкор дала інтерв’ю виданню Magyar Nemzet, в якому критично відгукнулася про те, що Брюссель часто ставиться до України як до писанки.

magyarnemzet.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня