Уряд Нідерландів поверне цінності колоніальних часів

Уряд Нідерландів поверне цінності колоніальних часів

15:02 Лютий 18, 2021

Політика 283 2 хвилини

Magyar

Голландський уряд дав важливу обіцянку повернути цінності країнам, з яких вони були вивезені в колоніальні часи, повідомляє Artnet News.

Голландський уряд прийняв керівні принципи, згідно з якими більшість майна, вивезеного в колоніальні часи, повертатимуться власникам. Правила були розроблені на основі рекомендацій групи музейних експертів країни.

Згідно з доповіддю експертів, слід визнати, щодо колишніх колоніальних територій вчинили несправедливо, позбавивши їх низки об’єктів культурного значення проти їхньої волі.

Експерт Джос Ван Берден заявив, що йому вдалося створити надзвичайно прогресивні рекомендації для експертів та уряду, які можуть стати ключовими в процесі розриву з минулим. Він додав, що сам факт обговорення цього питання – вже величезний крок вперед.

У заяві уряду Нідерландів йдеться, що заявки про повернення цінностей розглядатиме комітет незалежних експертів. Вони також вирішуватимуть, чи були предмети вивезені з колоній проти їхньої волі.

Уряд у своїй заяві також визнав, що ці предмети насправді були викрадені в колоніальні часи внаслідок нерівності влади у той час. Як зазначається, якщо буде встановлено, що це була крадіжка, майно буде повернуто безумовно.

В уряді також підтвердили, що намір повернення предметів стосується всього майна, яке має культурне, історичне чи релігійне значення для певної країни. Міністр культури і освіти додав, зокрема, що в національних колекціях немає місця предметам, які колись викрали із колишніх колоній.

Джерело: liner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня