Жозеп Боррель: «Розвиток подій в Україні викликає занепокоєння»

Жозеп Боррель: «Розвиток подій в Україні викликає занепокоєння»

16:22 Лютий 11, 2021

Політика 1201 4 хвилини

Magyar

Пресреліз групи депутатів від «Фідес-КДМП» у Європейському парламенті

Представники групи депутатів «Фідес-КДМП» у Європейському парламенті та представники закордонних угорських громад подали письмове звернення Верховному представнику Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепу Боррелю, яке є обов’язковим для відповіді, очікуючи на реакцію щодо безпрецедентних заходів проти закарпатських угорців. Депутати поінформували Верховного представника про скоординований рейд Служби безпеки України на підставі сфабрикованих звинувачень в офісах організацій закарпатських угорців та в помешканні голови Товариства угорської культури Закарпаття Василя Брензовича.

У листі депутати звернули увагу на систематичні порушення прав угорської меншини, починаючи з 2017 року (які розпочались із Закону про освіту та Закону про державну мову України), риторику ненависті проти угорців в українських ЗМІ, марші націоналістичних напіввоєнізованих груп, внесення представників угорської громади до певних списків, підпал та підрив офісу ТУКЗ – КМКС. Від Верховного представника чекали відповіді, коли Європейська комісія порушить мовчання щодо цих подій, які загрожують існуванню національної меншини, і як діятиме Верховний представник, аби не допустити повторення таких заходів залякування.

У своїй відповіді, яка надійшла напередодні, Жозеп Боррель наголосив, що ЄС продовжує активно захищати права осіб, котрі належать до національних меншин. Це набуває дедалі більшої важливості через тривожний розвиток подій в Україні. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки підтвердив, що Україна повинна поважати права осіб, які належать до меншин: національних, етнічних, релігійних чи мовних. Вона має забезпечити повагу існуючих прав осіб, котрі належать до національних меншин, не допускати дискримінації та поважати національну різноманітність, як це закріплено в конвенціях ООН та відповідних протоколах Ради Європи. Це також вимагається й очікується у двосторонніх відносинах з українськими партнерами. З цією метою ЄС закликає Україну тісно співпрацювати з Угорщиною для пошуку взаємоприйнятного рішення на основі загальноєвропейських цінностей і принципів та поваги до міжнародних зобов’язань.

Депутати «Фідес-КДМП» у Європарламенті вважають відрадним, що Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки відданий принципам захисту меншин, стурбований ситуацією угорської громади в Україні та водночас очікує, що будуть вжиті конкретні кроки стосовно конкретних правопорушень, аби домогтися від української влади виявлення відповідальності перед Європейським Союзом за взяті на себе зобов’язання, прописані в Угоді про асоціацію.

Брюссель, 11 лютого 2021 року

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня