Можемо попрощатися з угорськими прапорами на Закарпатті?

Можемо попрощатися з угорськими прапорами на Закарпатті?

11:48 Лютий 11, 2021

Політика 2385 5 хвилин

Magyar

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати правила використання символів іноземних держав органами місцевого самоврядування.

Такою є офіційна назва. Однак, якщо відштовхуватися від реальності, цей документ можна назвати законопроєктом «про угорські прапори на Закарпатті». Він має велику підтримку, оскільки звучить патріотично, декларує правильну, на думку патріотів, мету.

Утім, якщо Верховна Рада проголосує за нього, країна повинна бути готова до «побічних ефектів», насамперед до конфліктів із сусідами.

Проблема прапорів на будівлях органів місцевого самоврядування на Закарпатті не нова. Протягом понад десяти останніх років у тих, хто вперше потрапляє до Берегова чи угорських сіл регіону, виникає питання: це точно Україна?

Однак за цей час угорці Закарпаття звикли до претензій та запитань з цього приводу й мають готове пояснення. Вони залюбки розповідають, що український прапор також присутній на будівлях органів влади й розміщений відповідно до норм протоколу: трохи вище за інші та лівіше від угорського. Додають також, що це прапор не Угорщини, а угорського народу й розміщення угорських прапорів ще у 2008 році схвалила місцева влада. І нарешті, усе, що не заборонено українським законодавством, є дозволеним.

Саме через останню тезу на розгляд Верховної Ради винесли рішення, яке має запровадити законодавчу заборону. Як аргументують законодавці, це Україна, органи влади також українські, тому на цих будівлях не повинні майоріти символи інших держав.

Підписи як співавтори проєкту №5049 поставили 29 народних депутатів від «Слуги народу», двоє від «Довіри» та один від партії «За майбутнє». Головний автор – Анатолій Костюх, народний депутат із Закарпаття.

Якщо цей закон буде ухвалений, треба буде обов’язково встановлювати виключно державний прапор України на фасадах і в приміщеннях адміністративних будівель, а також на фасадах підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності органів місцевого самоврядування. За винятком, коли в адміністративних будівлях знаходяться офіційні делегації іноземних держав. Проте цей виняток не поширюється на підприємства, установи та організації, що перебувають у комунальній власності, до яких належать школи та інші соціальні об’єкти.

До того ж законопроєкт пропонує зобов’язати депутатів починати і завершувати гімном України кожне пленарне засідання ради, а виконання іноземних державних гімнів на цих заходах буде суворо заборонене.

Чому це не працюватиме? Щодо статті з виконанням гімну, то не секрет, що підставою для створення законопроєкту став скандал у Сюртівській ОТГ, але тоді депутати діяли якраз за нормами ще не ухваленого закону: на початку засідання виконали державний гімн, а угорський вже після формального завершення заходу. А заборонити приватним особам співати інші пісні після закриття сесії – це вже буде «трохи» занадто.

Ситуація з прапорами інакша, проте і в цьому випадку цілком можливо обійти норму закону. У сусідній Словаччині, де також не дозволяється розміщувати прапори іноземних держав на будівлях незалежно від форми власності, угорці знайшли можливість ухилятися від заборони. Вони встановлюють угорські прапори на флагштоках, діюче законодавство цього не забороняє.

Виходячи зі сказаного, вочевидь, закарпатським угорцям слід підготуватися до чергового удару. Яка доля чекає на наші прапори? Прапори, котрі вже багато разів плюндрували, зривали, спалювали та котрі ми щоразу бережно захищаємо.

VV/eurointegration.com.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня