Шмигаль під час зустрічі з Майєю Санду обговорив реалізацію спільних проєктів

Шмигаль під час зустрічі з Майєю Санду обговорив реалізацію спільних проєктів

21:37 Січень 12, 2021

Політика 324 3 хвилини

Magyar

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з президенткою Молдови Майєю Санду під час якої вони обговорили реалізацію низки спільних проєктів. Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів.

“Україна й Молдова мають спільні євроінтеграційні прагнення, зокрема, синхронізацію у 2023 році енергетичних систем з європейською континентальною мережею ENTSO-E. Ми також маємо спільні питання енергетичної стабільності й незалежності наших країн у частині збалансування енергоринку й поставки газу”, – сказав голова Кабміну.

Прем’єр-міністр зауважив, що особливо важливо відновити позитивну динаміку двосторонньої співпраці між Україною та Молдовою. Своєю чергою, Санду наголосила, що максимально сприятиме тісному співробітництву на користь громадян обох країн.

Шмигаль також погодився, що Україні та Молдові варто активізувати процес підготовки до підписання Протоколу про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю в частині гармонізації правил походження товарів відповідно до Регіональної конвенції про пан’євро-середземноморських преференційних правил визначення походження. За його словами, Україна розраховує, що переговори делегацій з узгодження проєкту Протоколу зможуть початися в найкоротші терміни.

Водночас Денис Шмигаль та Майя Санду обговорили питання протидії поширенню COVID-19. За словами прем’єра, Україна веде активні перемовини з міжнародними партнерами та всесвітньою ініціативою COVAX, щоб отримати дози вакцин якнайшвидше.

“Є можливість перемовин із нашими європейськими партнерами щодо отримання вакцини в рамках “Східного партнерства”. Ми готові спільно продовжувати роботу з Європейським Союзом щодо закупівлі, поставки створення відповідної інфраструктури щодо забезпечення вакцинування наших громадян”, – наголосив глава уряду.

Шмигаль підкреслив, що Україна та Молдова мають спільний товарообіг та бізнес-проєкти, які потрібно підтримувати та розвивати. Зокрема, шляхом започаткування нових проєктів, у тому числі в енергетичній сфері.

Ще Шмигаль та Санду підняли питання спільних інфраструктурних проєктів. Зокрема, будівництво мостового переходу через річку Дністер та подальше будівництво через перехід сучасної євро-магістралі, покращення якості роботи пунктів пропуску та належне функціонування Дністровського комплексного гідровузла.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня