Туреччина закликала Грецію продовжити переговори щодо спірних питань

Туреччина закликала Грецію продовжити переговори щодо спірних питань

14:06 Січень 12, 2021

Політика 626 3 хвилини

Magyar

У понеділок міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу підтвердив, що Анкара направила Афінам офіційне запрошення відновити переговори щодо їх спірних питань, включаючи питання, що стосуються морських кордонів та досліджень джерел енергії в Середземному морі.

На пресконференції з Тахсіном Ертугрулоглу, міністром закордонних справ Турецької Республіки Північного Кіпру, визнаного виключно Анкарою, Чавушоглу нагадав: із 2002 року Анкара та Афіни 60 разів сідали за стіл переговорів для вирішення суперечок, але в 2016 році процес був перерваний.

Глава турецької дипломатії також зазначив: на прохання деяких країн – членів ЄС, включаючи Німеччину, Греція вказала, що переговори можуть відновитись після 11 січня, але жодних відповідних заходів ужито не було.

У східному басейні Середземномор’я за останні роки було виявлене масштабне родовище природного газу, на яке не звернуло увагу кілька прибережних країн, зокрема Туреччина, Греція, Кіпр, Єгипет та Ізраїль. Анкара, у свою чергу, провела низку пошукових бурень у спірних водах, щоб викликати гнів навколишніх країн регіону. Згідно з резолюцією Європейського Союзу, турецькі дослідження суперечать міжнародному праву, оскільки проводяться у водах, які Греція та Кіпр вважають своїми особливими економічними зонами.

Наприкінці листопада одне турецьке судно, яке виконувало геологічні дослідження повернулося до порту Анталії (Туреччина), тоді як два інші все ще перебувають у цьому районі. Окрім Афін, Анкара та міжнародно визнаний кіпрський уряд неодноразово мали напружені відносини одне з одним через середземноморське газове родовище, після того як Нікосія навіть не хотіла чути про їхні вимоги.

Кіпр був розірваний на дві частини в 1974 році після вторгнення Туреччини внаслідок грецького військового перевороту. Туреччина розміщує на півночі Кіпру близько 35 тисяч своїх військових. На сьогодні мирні переговори між кіпріотами-греками та турками були безуспішними.

Туреччина та Турецька Республіка Північного Кіпру, в свою чергу, виступають за рішення подвійної держави.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня