Росія не бажає закінчувати семирічну війну в Україні, – Резніков

Росія не бажає закінчувати семирічну війну в Україні, – Резніков

11:25 Січень 11, 2021

Політика 502 5 хвилин

Magyar

Українська сторона готова зробити кроки до встановлення миру на Донбасі, однак Росія відмовляється відповідати взаємністю і не має бажання припинити семирічну війну в Україні.

Про це пише у своїй колонці для Atlantic Council віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков.

“Наближається сьома річниця початку військових дій між Росією і Україною, і багато людей недавно запитували мене: «Що далі?». Як парламентер в Тристоронній контактній групі, створеній для припинення конфлікту в Україні, і як міністр, відповідальний за реінтеграцію тимчасово окупованих частин Донецька, Луганської області та півострова Крим, я дивлюся на це питання з обох сторін”, – зазначив він.

Резніков наголосив, що Україна виконала практично всі зобов’язання, про які було домовлено у грудні 2019 року в Парижі.

“Відтоді відбулося два процеси обміну затриманих. Ми позначили 19 ділянок гуманітарного розмінування і чотири нових ділянки роз’єднання військ. Вперше з моменту початку конфлікту було укладено п’ятимісячне припинення вогню. Хоча це припинення вогню і було недосконалим, воно, без сумніву, врятувало життя. Навесні 2020 року ми підсилили нашу делегацію в ТКГ, включили в неї членів уряду і керівників парламентських комітетів. Відповідно до Мінської домовленостями до складу делегації також увійшли представники України з окупованих частин Донецької і Луганської областей. У листопаді 2020 роки ми відкрили два нові пункти пропуску на Луганщині”, – повідомив голова МінТОТ.

При цьому Резніков наголосив, що Україна неодноразово демонструвала свою готовність відновити мирний процес. Однак, реалізація чинних Мінських угод у їх нинішньому стані неможлива, тому їх оновлення є необхідною попередньою умовою для будь-якого подальшого прогресу.

“Термін дії поточних угод минув 31 грудня 2015 року. Оскільки вони є політико-дипломатичним угодою, а не міжнародним договором, Мінські угоди мають суперечливі вимоги. Більш того, Росія сама порушила умови угод у лютому 2015 року, захопивши місто Дебальцеве і великі ділянки додаткових земель на сході України”, – нагадав Резніков.

Він також зазначив, що з літа 2020 року російська сторона використовувала різні приводи, щоб паралізувати Тристоронню контактну групу і відмовитися від своїх зобов’язань. Україна ж представила свій план з реалізації Мінських домовленостей, але російська – не повідомила про своє бачення.

“Головне питання зараз полягає в тому, чи можна переконати Росію прийняти сучасну версію Мінських угод або зовсім нову форму переговорів”, – наголосив головаМмінТОТ.

Він додав, що це питання піднімали представники Організації з безпеки і співпраці в Європі, а також німецькі та французькі партнери.

“Україна вдячна за їхню підтримку, але ми також повинні відзначити, що ці зусилля дали дуже обмежені результати. В кінцевому підсумку просування до миру залежить від готовності Росії або, точніше, від її небажання покласти край конфлікту. Можливості для більш безпечних кроків у межах поточних домовленостей практично вичерпані. Слово «безпека» має тут першорядне значення. Україна не піде ні на що, що українське суспільство вважає неприйнятним і може ще більше дестабілізувати поточну ситуацію. Ми не ризикнемо розв’язати повномасштабну війну в Східній Європі”, – наголосив Резніков.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня