Ворожий зміст українського сайту «Миротворець» неприйнятний

Ворожий зміст українського сайту «Миротворець» неприйнятний

14:27 Грудень 16, 2020

Політика 3409 5 хвилин

Magyar

Ворожий зміст українського сайту «Миротворець» є абсолютно неприйнятним, заявив верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у вівторок під час дебатів щодо Східного партнерства ЄС в Європарламенті.

Напередодні під час дебатів євродепутат від «Фідес» Андрея Бочкор у своєму виступі зазначила, що потрапила до «списку смерті» українського націоналістичного сайту як «ворог України» через  свою діяльність щодо захисту прав угорської меншини на Закарпатті.

Боррель заявив, що зовнішньополітична служба ЄС підтримує контакт із угорською та українською сторонами. «Права угорської меншини повинні бути забезпечені, слід шукати конструктивні  відповіді для вирішення проблем», – додав він.

Верховний представник також зазначив, що Східне партнерство є дуже корисним інструментом для ЄС, оскільки протягом останніх 8 років воно сприяє зміцненню відносин Союзу з країнами-партнерами – Вірменією, Азербайджаном, Грузією, Республікою Молдова, Україною та Білоруссю – та відіграє ключову роль у підтримці принципу верховенства права в цих державах. За його словами, епідемія коронавірусу дещо змінила пріоритети Євросоюзу, проте Східне партнерство залишається головним питанням у порядку денному ЄС. Партнерство базується на стабільності, процвітанні та демократії, і дуже важливо підтримувати незалежні ЗМІ та допомагати боротися з корупцією в цих країнах, зазначив Боррель.

«За цим не криється прихованих ідей, ми хочемо бачити в цих країнах вільні, відкриті суспільства, які поважають права людини», – підкреслив він.

Нестабільність, корупція, військова напруженість, диктаторські репресії, все ще існуючі явища в країнах-партнерах, а для втілення радикальних реформ та змін може знадобитися багато часу, додав він. Боррель підкреслив, що ЄС відкидає будь-яке військове втручання, не може копіювати агресивну поведінку, рішення потрібно шукати за допомогою дипломатії.

Євродепутат Андрея Бочкор у своєму виступі та у пресрелізі за підсумками дебатів заявила: хоча Україна заявляє про відданість демократичним принципам, насправді це лише слова. Закон про освіту, Закон про мову, антиугорські настрої, підтримані владою, які проявляються у формі ворожих виступів проти угорців, маршів, створенні списків закарпатських угорців, все це більше і більше нагадує закарпатській громаді, яка пережила так звані «маленькі роботи», про найтемніші радянські часи.

Депутатка також звернула увагу на те, що внаслідок діяльності щодо захисту меншин нападів зазнала не лише вона, але під політичним тиском тримають і закарпатську громаду, яка зазнає постійних нападів та залякування.

«У листопаді після місцевих виборів угорська громада Закарпаття кілька разів зазнала нападів у формі провокацій, ворожих виступів та відеозвернень. Згодом озброєні представники Служби безпеки України організовано атакували центральний офіс Товариства угорської культури Закарпаття, його керівника та благодійні організації. Безпрецедентно жорсткі дії проти установ ґрунтувались на сфабрикованих звинуваченнях, спрямованих на обмеження діяльності організацій та залякування угорської громади Закарпаття», – нагадала політик.

Кінга Гал, депутатка Європарламенту від партії «Фідес», у пресрелізі за підсумками дебатів підкреслила, що таке залякування національних меншин у будь-якій точці світу є неприйнятним, тим більше у країні Східного партнерства, яка прагне інтеграції до НАТО та Європейського Союзу: «Неприпустимо, коли члена Європейського парламенту включають до списку з метою залякати за захист власної національної спільноти, як це сталося з Андреєю Бочкор».

«Права меншин є невід’ємною частиною прав людини. Як Європейський Союз вимагає цього у всьому світі, слід притягнути до відповідальності й Україну, а не закривати очі на серйозні правопорушення з геополітичних причин», – підкреслила Кінга Гал.

 (MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня