Губернатор Олексій Петров віддалився від акції СБУ проти КМКС

Губернатор Олексій Петров віддалився від акції СБУ проти КМКС

16:03 Грудень 1, 2020

Політика 1377 4 хвилини

Magyar

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров відсторонився від  домашніх обшуків, здійснених співробітниками Служби безпеки України (СБУ) в будинку голови Товариства угорської культури Закарпаття  ТУКЗ-КМКС Василя Брензовича та кількох ключових установах організації, назвавши образливим  приписування йому ініціативи у цих слідчих діях та обшуках.

У своїй заяві, опублікованій у вівторок на офіційному сайті облдержадміністрації, губернатор зазначив, що для нього, певною мірою, образливо те, що йому приписують ініціативу в тих слідчих діях та обшуках, які проводилися «щодо угорських фондів на Закарпатті». «Як із точки зору мого ставлення до усіх представників національних громад краю, так і моєї біографії – я колишній контррозвідник і точно знаю, що необґрунтована примітивна груба сила – це не аргумент, особливо у політиці», – заявив Олексій Петров, додавши що у 2014 році, ще за часів Віктора Януковича він виступив проти таких методів роботи спецслужб, і саме через це вийшов на Майдан, через це пішов в АТО.

„Водночас, є об’єктивні реалії,  – продовжив губернатор, –  і я вважаю, що у демократичній європейській державі голова обласної державної адміністрації не має втручатися в роботу правоохоронних органів, як би цього не очікували. Час та місце проведення слідчих дій не мають залежати від того, які конфігурації в обласній раді передбачаються, хто в них братиме участь і якою є позиція голови ОДА щодо цього. Петров додав: є слідство, є підозрювані особи, є санкція суду на обшуки. 

Крім того, губернатор висловив «щире сподівання», що дії правоохоронців вмотивовані в першу чергу законами України. «У мене, як голови ОДА, депутата Закарпатської обласної ради, мотивацій розхитати суспільно-політичну ситуацію в краї, наразити Україну на скандал міжнародного рівня – точно немає».  Петров також закликав правоохоронців провести пресконференцію та надати громадськості доказову базу, аби зняти питання можливих політичних інсинуацій. Водночас він запросив до відкритої та чесної розмови усіх депутатів новообраної обласної ради, оскільки,  як зазначив сам губернатор, він завжди готовий до діалогу, навіть у таких важких ситуаціях.

Джерело: vb/carpathia.gov.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня