КМКС є найбільшою фракцією Берегівської районної ради

КМКС є найбільшою фракцією Берегівської районної ради

18:35 Листопад 30, 2020

Політика 2798 6 хвилин

Magyar

Новостворений Берегівський район налічує 209 200 жителів. Частка угорців становить 43%. На виборах 25 жовтня Товариство угорської культури Закарпаття (ТУКЗ-КМКС) отримало найбільшу кількість голосів у районі з цією часткою – що можна назвати історичним успіхом – отже, воно отримало й найбільше місць у районній раді, яка наразі знаходиться на стадії формування. На рахунок результатів виборів та подальших планів ми провели бесіду з головою Берегівського осередку КМКС Йосипом Шіном.

– Як ви оцінюєте жовтневі вибори?

– КМКС досягнув надзвичайно хороших результатів у Берегівському районі. Загалом ми отримали 18 926 голосів у новоствореній ОТГ. Із 9 політичних партій, що балотувалися, до складу Берегівської районної ради своїх кандидатів можуть висунути 6. Із радістю можу повідомити, що ми отримали найбільше місць у районній раді, а саме 15 із 42-х депутатських мандатів. Позаду нас партія Рідне Закарпаття, вона також буде представлена 10-ма нардепами. Це пов’язано з нашою продуманою та добре розробленою стратегією, за допомогою якої ми намагались звернутись до кожної людини. Я вважаю, що закарпатські угорці відчули величезну підтримку, близькість до людей, готовність депутатів від КМКС робити те, що вони обіцяють, і саме тому ми змогли досягти такого гарного результату. Окремо хотів би виділити такі села, як Дийда, Велика Бийгань, Бене, Гут, а також інші населені пункти, де підтримка КМКС становила 75–80% і навіть вище.

Нам вдалося домовитись з іншими фракціями, що КМКС матиме можливість делегувати кандидата на пост голови Берегівської районної ради. Крім того, нам вдалося досягти хороших результатів у ряді важливих питань під час переговорів, зокрема ми обговорили створення різних комітетів та імена можливих їх керівників. Більшість керівників фракцій прийняли пропозицію КМКС. Це зрозуміло, оскільки КМКС становить більше 35% складу ради.

Я дуже задоволений нашими представниками з досвідченим депутатським досвідом, зокрема хотів би згадати Дьюлу Фодора, Карла Резеша та Тихомира Гейці, які за останні кілька років відіграли значну роль у різних радах та представницьких комітетах. Однак у нашій фракції з’явилися також і нові імена, такі як: сільський голова с. Гать Іштван Локіта, голова Молодіжного товариства угорської культури Закарпаття Іштван Добша, керівник дитячого садка в с. Бене Габріелла Варга, директор Школи с. Гут Анжела Товт. Тож команда сформована, більше того, складається з досвідчених, молодих народних обранців, готових діяти. Сподіваюся нам вдасться зайняти важливі посади на перших загальних зборах Берегівської районної ради, що відбудуться на початку грудня.

– Деякі населені пункти колишнього Іршавського та Виноградівського районів також стали частиною нового “великого” Берегівського району. Чи буде домовленість між депутатами щодо різних питань?

– Спроможність домовитись завжди залежить від обох сторін, від характеру стосунків між ними. Ми не маємо наміру робити такого, що могло б нашкодити членам інших районів, але я сподіваюся, що це буде взаємним і що ми зможемо гарно співпрацювати. Опозиція є скрізь, але до цього потрібно звикнути, тому наша головна мета – мати можливість утворити більшість і політизувати відповідно до цього.

– Чи є у вас якісь конкретні плани для районної ради щодо прогресу на найближчий період та які покращення ви маєте намір реалізувати?

– Остаточного урядового чи парламентського рішення щодо справ та діяльності районної ради не прийнято. Ми з нетерпінням чекаємо того, які повноваження та можливості для роботи дадуть нам теперішні та майбутні українські закони, і плануватимемо з урахуванням цих законів.

Проте я можу сказати, що різні установи, зокрема лікарні, освітні та інші не менш важливі заклади є в пріоритеті для Берегівської районної ради. Крім того, ми робимо великий акцент на розвитку інфраструктури та вирішенні земельного питання, в рамках якого ми активно підтримуємо передачу цих земель до компетенції ОТГ якомога швидше.

Джерело: D. P./Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня