Йосип Оросі: намагатимемося однаково розвивати всі населені пункти громади

Йосип Оросі: намагатимемося однаково розвивати всі населені пункти громади

13:26 Листопад 30, 2020

Політика 1057 6 хвилин

Magyar

На території Виноградівського району створені дві угорські об’єднані територіальні громади: із центром у селищі Вилок, а також у селі Пийтерфолво, де головою на місцевих виборах обрали Йосипа Оросі. Він відповів на кілька питань для нашого видання.

– Який склад у новообраної ради Пийтерфолвівської ОТГ?

– Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) висунуло загалом 26 кандидатів у депутати ради ОТГ на місцевих виборах наприкінці жовтня, з яких 17 були обрані. Новостворена  адміністративна одиниця об’єднує 16 населених пунктів: Пийтерфолво, Тисабикень,  Форголян, Велика Паладь, Фертешолмаш,  Неветленфолу, Ботар, Оклі Гедь, Оклі, Нове Клинове, Дюла, Холмовець, Чорнотисів, Чепа, Гетен та Чома. ОТГ створено із попередніх 6 сільських рад. До ради ОТГ увійшли також троє депутатів Демократичної партії угорців України, шестеро від партії «Рідне Закарпаття». Більшість цих депутатів також угорськомовні. Сподіваюся, що у майбутньому зможемо плідно співпрацювати, хоча дуже радіємо, що наша абсолютна більшість (фракція КМКС створює більшість у раді ОТГ – ред.) існуватиме і без коаліції з іншими партіями. 

– Багато людей побоюються, що для вирішення адміністративних та інших питань, що виникатимуть, доведеться їхати аж до Пийтерфолво.

– Ми хочемо уникнути цього, оскільки усвідомлюємо, що інфраструктура створеної ОТГ ще не на такому рівні, як мала би бути, тому ми хочемо, аби в колишніх сільських радах (Чорнотисів, Чепа, Неветленфолу, Дюла, Велика Паладь) були старости та інші представники, які своєю роботою допоможуть уникнути необхідності їхати до центру з усіма дрібницями.

– Чи є якась особлива причина, чому саме ці села складають ОТГ?

– Таке об’єднання було у планах фракції КМКС в обласній раді, хоча село Неветленфолу хотіло створити окрему, трохи меншу територіальну громаду. З цим не було б жодних проблем, але, на жаль, таким чином, угорська більшість в ній не була б збережена, тому ця ідея була відхилена. Зараз частка угорців у нашій ОТГ становить 73 відсотки. Слід зазначити, що за кандидатів від КМКС чимало людей проголосували і в селах, де частка угорців менша.

– Чи є якісь конкретні плани розвитку ОТГ?

– На жаль, питання фінансування ще не закрите і нам невідомо досі, звідки і який тип фінансових ресурсів буде доступним для розвитку. Ми неодмінно хочемо продовжити вже розпочате оновлення доріг, ремонту потребують і деякі дитячі садочки, школи та інші заклади, хоча завдяки допомозі КМКС, ситуація, безумовно, краща, ніж 5 років тому. Крім того, якщо дозволять наші сили та, звичайно, ресурси, ми також хочемо створити каналізаційну та водопровідну мережу, що є основною необхідністю у 21 столітті. Але найголовніша наша мета – зробити ОТГ спроможною та процвітаючою.

– В чому бачите перспективу?

– Головне, що маємо сильну, цілеспрямовану та рішучу раду, з якою, вважаю, зможемо продуктивно працювати для розвитку сіл. Слід згадати про сільськогосподарське виробництво, оскільки багато фермерів обробляють землю в нашому регіоні. Ми – велика територія з хорошими землями, і у нас достатньо техніки, щоб підтримувати і навіть розвивати сільгоспвиробництво. Ми були б раді, якби змогли відновити роботу консервного заводу, також маємо план побудови сушарки для врожаю зернових.

Надзвичайно важливим для розвитку сіл стало би відкриття пункту пропуску Велика Паладь – Надьгодош, оскільки це не лише розвантажило б пункт пропуску у Вилоку, але й надало багато нових можливостей для розвитку нашої громади.

З іншого боку, нашим недоліком, порівняно з іншими ОТГ, є те, що через велику кількість об’єднаних сіл маємо набагато більше закладів та установ, ніж інші, але намагатимемося  використовувати наші можливості та та розвивати всі населені пункти однаково.

 (SD/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня