Сійярто: рішення українського МЗС жалюгідне

Сійярто: рішення українського МЗС жалюгідне

13:14 Жовтень 27, 2020

Політика 6273

Magyar

Рішення Києва заборонити в’їзд в Україну двом високопоставленим особам з Угорщини Сійярто вважає жалюгідним та нонсенсом.

Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини прокоментував ситуацію щодо України у відеозверненні перед вильотом до Алжиру. За словами політика, таке рішення свідчить про те, що Україна відмовляється від підтримки Угорщини в її прагненнях до європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Результати місцевих виборів ще раз підтвердили, що з думкою угорців про майбутнє Закарпаття доведеться рахуватися. Водночас напередодні Міністерство закордонних справ України зробило щодо нас кілька недружелюбних кроків. Адже до МЗС викликали нашого посла, крім того, заявили про заборону в’їзду наших посадовців (імовірно, урядовців, адже офіційну інформацію ми ще не отримали), обґрунтовуючи це тим, що ми втрутились у внутрішні справи України. Це рішення ми вважаємо жалюгідним та нонсенсом. А спосіб інформування, безумовно, некультурний», – сказав Сійярто.

Як зазначив міністр, йому не зовсім зрозуміло, що саме Україна вважає втручанням у її внутрішні справи. Можливо, передачу 50 апаратів ШВЛ за кілька тижнів до місцевих виборів, які особисто приймали Дмитро Кулеба та голова ОДА. Чи, може, те, що Угорщина – єдина країна, котра дозволяє громадянам України транзит у напрямку країн Західної Європи. Або те, що кілька днів тому було прийнято рішення про фінансування з угорського бюджету розчищення одного із найбрудніших закарпатських каналів.

«Нонсенсом є і посилання на те, що підтримка контактів з угорською меншиною – це втручання у внутрішні справи України, оскільки міжнародне та європейське законодавство чітко визначає, що справи меншини жодним чином не є внутрішньою справою», – зазначив Сійярто.

«Цим кроком українське МЗС заявляє, що Україна хоче відмовитися від зусиль щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, які докладала досі. Адже українцям добре відомо, що як у ЄС, так і в НАТО необхідні підтримка, згода та одностайне рішення всіх держав-членів для більш тісного співробітництва з новими країнами», – сказав політик.

Наприкінці відеозвернення Петер Сійярто запевнив закарпатських угорців у подальшій всебічній підтримці та співпраці.

Джерело: Kárpátalja.ma

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня