Інтерв’ю з кандидатом Іштваном Добшею

Інтерв’ю з кандидатом Іштваном Добшею

18:16 Жовтень 21, 2020

Політика 2435 5 хвилин

Magyar

Із 2015 року Іштван Добша очолює сільську раду Перехрестя, до якої входить і село Карачин, а також Молодіжну організацію ТУКЗ-КМКС. На нинішніх місцевих виборах 25 жовтня висувається кандидатом у депутати до обласної ради та Берегівської райради від «КМКС» Партії угорців України.

– Які свої досягнення як голови Перехрестівської сільради та очільника Молодіжної організації ТУКЗ-КМКС вважаєте основними?

– Початок роботи Молодіжної організації ТУКЗ-КМКС був дуже важким. Але я радий, що отримав достатньо сил від Бога, щоб поступово продовжувати рух далі. На сьогодні Молодіжна організація ТУКЗ-КМКС є добре відомою на Закарпатті, вона має низку програм, які стосуються всієї області. Я також вважав дуже важливим створення «інтелектуальної майстерні», де молоді люди, відкриті до суспільного життя, можуть розвиватися. Два роки тому ми спільно з Mathias Corvinus Collegium та депутатом Європарламенту Андреєю Бочкор запустили «Закарпатську школу громадських лідерів». Успіх цих тренінгів засвідчує той факт, що багато молодих людей, які долучалися до навчання, увійшли до виборчого списку «КМКС» Партії угорців України або відіграють важливу роль у передвиборчій кампанії.

Коли я став головою сільради, на мене теж чекало чимало завдань. Будівля сільської ради була важкодоступна та перебувала в аварійному стані. Завдяки квоті депутата обласної ради від КМКС Барнабаша Кейса нам вдалося оновити приміщення, а завдяки Йосипу Борто та фракції КМКС в обласній раді – заасфальтувати центральну дорогу. За сприянням Товариства угорської культури Закарпаття, Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства й за підтримки угорського уряду ми оновили Перехрестівський НВК та амбулаторію. Під час роботи я намагався гуртувати громаду, з цією метою проводилися мисливські фестивалі, свята збору врожаю «Сюреті бал» та Дні села.

– Що вас спонукало погодитися стати кандидатом у депутати до місцевих рад, чого б хотіли досягти в разі перемоги?

– Я дуже люблю рідний край та свою громаду. Саме тому погодився очолювати села, саме це є найважливішим, коли стаєш депутатом. Хочу зробити щось для нашого краю, адже є куди розвиватися. Закарпаття – найзахідніша область України, котра межує з чотирма країнами. Тож варто відкритися для наших сусідів, оскільки це може принести плоди для всіх. Тристоронні грантові проекти ЄС надають значні ресурси, і я хотів би допомогти якомога більшій кількості місцевих рад скористатися цією можливістю.

– Як можна відстоювати інтереси угорців у новому, розширеному Берегівському районі, де частка угорців становить лише 40%, та в районній раді?

– Політика – це складна річ. Дуже важливо залишатися людиною в часто негуманному середовищі. Якщо це буде, наші політичні опоненти також стануть більш лояльними до питань, які нас хвилюють. Потрібно шукати компроміси, але водночас не можна відмовлятися від інтересів угорської громади. Я відчуваю, що буде така можливість, оскільки українська громада розділена. Звичайно, для цього нам потрібні хороші результати на виборах. Тому всі, хто має можливість, скористайтеся своїм правом голосу 25 жовтня та підтримайте кандидатів від «КМКС» Партії угорців України!

Мігай Лайош/Lajos Mihály/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня