У Голландії дозволять дитячу евтаназію

У Голландії дозволять дитячу евтаназію

12:50 Жовтень 17, 2020

Політика 942

Magyar

У Нідерландах планують прийняти нові правила евтаназії, тепер її дозволять проводити для невиліковно хворих дітей у віці від 1 до 12 років, заявив міністр охорони здоров’я Гуго де Йонг.

За словами високопосадовця, у разі легалізації дитячої евтаназії для пацієнтів віком від 1 до 12 років може йтися про 5–10 дітей на рік.

Згідно з дослідженнями, і батькам, і лікарям потрібна можливість допомогти дітям із невиліковними захворюваннями та «нестерпними стражданнями» померти, зазначив Гуго де Йонг у своєму листі до парламенту.

Незважаючи на запеклі протести християнських партій, після багатомісячних дебатів міністри урядової коаліції таки прийняли цю пропозицію. Для набуття нововведенням чинності не потрібно вносити зміни до діючого законодавства, слід лише виключити кримінальну відповідальність лікарів, які проводять евтаназію представникам цієї вікової групи, ідеться в повідомленні.

На сьогодні в Нідерландах дозволена евтаназія для безнадійно хворих дітей віком від 12 років за обов’язкової згоди пацієнта та батьків. Евтаназія дозволена також для немовлят віком до 1 року, теж за обов’язкової згоди батьків. Але питання можливості її проведення для пацієнтів від 1 до 12 років залишалося відкритим, оскільки голландці не могли вирішити, в якому віці можна передати прийняття рішення про власну смерть у руки дитини. Нідерланди та сусідня Бельгія стали першими країнами у світі, що легалізували евтаназію у 2002 році, але пацієнти повинні відповідати суворим критеріям, щоб можна було провести процедуру. У 2014 році Бельгія дозволила позбавляти від «безнадійних та нестерпних страждань» шляхом евтаназії деяких дітей, і Нідерланди вирішили взяти з них приклад.

Джерело: index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня