«Брудна» кампанія проти кандидата на посаду голови ОТГ від «КМКС» Партії угорців України

«Брудна» кампанія проти кандидата на посаду голови ОТГ від «КМКС» Партії угорців України

15:12 Жовтень 15, 2020

Політика 3878 15 хвилин

Magyar

Ференц Надь, голова Громадської організації «За розвиток Великодоброньського регіону», котрий зарекомендував себе успішною реалізацією багатьох проєктів, змагатиметься на виборах за посаду голови ОТГ від «КМКС» Партії угорців України.

Ференц Надь перед збудованим ним мостом та Угорським домом

Ференц Надь – це та людина, під керівництвом якої в селі прокладено дев’ять кілометрів доріг, організація, яку він очолює, надає підтримку людям похилого віку, що потребують допомоги, на придбання медикаментів, той, хто хоче перетворити потік Гатрац, що протікає через село, котрий улітку ще був із вонючою, застояною водою, на чудове місце рекреації та відпочинку. Його, потенційного і найбільш потужного кандидата на посаду голови ОТГ, у статті, опублікованій на порталах «ProZak» та «Голос Карпат», підписаній ім’ям Василь Коваль, звинуватили у купівлі голосів за гроші Угорщини. Ми розпитали Ференца Надя про «брудну» кампанію, спрямовану проти нього, та його плани.

– Громадська організація, яку ви очолюєте, зобов’язалася підтримати зведення будинків панахид у селах Чомонин, Мала Добронь і Велика Добронь та виділити по 5 мільйонів форинтів на це. Це підкуп голосів?

– Я нікому не давав грошей, лише лист про наміри реформатським парафіям трьох згаданих населених пунктів, які повідомили про задум звести будинки панахид. Роботи планують розпочати вже після виборів, а громадська організація зобов’язалася підтримати будівництво, коли воно розпочнеться. 20% від суми 5 млн форинтів у гривневому еквіваленті будівельники зможуть використати на фундамент, 20% – на зведення стін, 20% – на дах, 30% – на закупівлю обладнання та 10% – на облагородження навколишньої території, це прописано у договорі, з текстом якого будь-хто може ознайомитися на сайті нашої громадської організації.

Це не підкуп голосів, а згадана стаття – ще один елемент застосування «брудних» технологій, спрямованих проти мене.

– Чи відомо, хто замовив цю статтю, котра опублікована на українських новинних порталах, хто вже певний час намагається встромити палиці в колеса громадської організації, заснованої вами разом із вісьмома партнерами у Великій Доброні?

– Досі мав лише припущення, але тепер вже знаю напевно. Одна з команд кандидата-конкурента. Вважаю, краще б у своїй кампанії зосередились на тому, що вони зробили до цього часу для громади, і на їхніх планах. Натомість вони намагаються очорнити репутацію КМКС, заплямувати нашу честь. У мережі Facebook, наприклад, опублікували напади на одного з кандидатів КМКС із неправдивими твердженнями, що він бовдур та пише неправду, коли стверджує, що є заступником директора школи. Хоча, насправді, він – заступник директора нашої середньої школи з економічних питань. Про мене написали, що я маю лише вісім класів освіти, це теж неправда. Усі мої знайомі знають, що я закінчив Мукачівський аграрний технікум, а потім почав працювати у тодішньому колгоспі ветеринарним фельдшером. Крім того, дошкуляють по телефону і тим людям, котрим подобається моя сторінка чи котрі діляться моїми дописами.

– Назвіть прізвище суперника чи його людини, яка стоїть за брехливими атаками, якщо ви точно знаєте, хто є замовником україномовної статті!

– Не потрібно, у Великій Доброні і так усі знають, хто це. Наприклад, колишній заступник голови Ужгородської районної державної адміністрації, котрий мешкає у Великій Доброні, зателефонував одному з наших угорських спонсорів, мовляв, я використовую довірені мені кошти з агітаційною метою. Він намагався добитися, аби кошти, призначені на зведення будинків панахид у згаданих селах, запросили повернути. Наскільки мені відомо, він отримав у відповідь: «Ференц Надь отримав довірені йому гроші для вільного використання». Наголошую, що це не частина моєї кампанії, у цьому випадку вони намагаються змішати дві різні речі. А ті, хто підтримує нашу організацію, були б раді, якби я в майбутньому став головою Великодоброньської ОТГ, що полегшило б реалізацію планів, пов’язаних із розвитком наших сіл, не кажучи вже про інше.

Однак люди одного з моїх опонентів зайшли так далеко, що ставлять під загрозу роботу нашої громадської організації, їм байдуже, чи будуть будинки панахиди на кладовищах у селах Чомонин, Мала Добронь та Велика Добронь, чи ні, тільки б їхній кандидат став головою, і вони готові піти на все заради цього. Вони не замислюються над можливими наслідками втрати довіри нашого угорського мецената внаслідок наших сутичок. Наша громадська організація зазнає нападів уже протягом деякого часу, на нас пишуть заяви в правоохоронні органи, до прикладу, у зв’язку з будівництвом доріг, нас регулярно викликають в управління служби безпеки в Ужгород.

Не розумію, чому вони не створять таку ж організацію з нуля, чому не роблять чогось, що служить розвитку нашої громади та місця проживання? Я б підтримав їх у цьому. Натомість, вони лише обмовляють нас, паплюжать, нашіптують у вуха людям, що те, заради чого ми працюємо, і так було б зроблено. Але не було б, це потрібно «виходити», з цим потрібно працювати. Кожному члену нашої організації довелося докласти максимум зусиль, щоб досягти наших поточних результатів, і у мене є навіть масштабніші плани розвитку, для реалізації яких потрібна посада голови ОТГ. Для успіху наших проєктів я працюю з людьми, які поставили собі за мету зробити Велику Добронь та села об’єднаної громади більш комфортними для життя, які будуть привабливішими для молоді, щоб не виїжджали, не залишали цей регіон. Але можемо поговорити і про головного покровителя іншого кандидата, який протягом багатьох років був одним із керівників районної адміністрації. Які вигоди отримала від цього громада Великої Доброні? Який розвиток він приніс?

– Чому впливові покровителі вашого опонента так бояться вас?

– Вони вже переконалися, що «мутки» зі мною не пройдуть. Якщо виборці проголосують за мене, у Великодоброньській ОТГ будуть порядок, прозорість та чистота. Я обіцяю, що не буде винятків, не буде одних людей над іншими, я не буду виділяти своїх родичів, друзів, бо вважаю це неправильним.

Я доручу управління відомствами, які створяться, найбільш здібним і гідним людям. Ці посади отримає не моя похресниця, не мій друг, ані мій швагер чи родич. Я бачу, що вони цього бояться, хоча це було б у спільних інтересах усіх нас.

– Розраховуєте на застосування подальших «брудних» технологій проти вас ще до виборів?

– Я б не здивувався. Один мій знайомий, який знається на фотомонтажі сказав мені, що до нього зверталися, аби він зробив якийсь матеріал, щоб очорнити мене. Мій знайомий не погодився на це, але за гарну суму точно знайдеться хтось інший, що погодиться. Отже, на таке ще можемо розраховувати протягом кампанії. Водночас, можу сказати, що ці напади ще більше посилюють мою рішучість.

– Ференц! Наразі під вашим керівництвом у Великій Доброні побудовано дев’ять кілометрів асфальтованої дороги, громадська організація забезпечує життєво необхідними ліками людей похилого віку. Ви керували будівництвом Угорського дому у Великій Доброні та двох мостів через потік Гатрац, планується зведення третього. Ви ініціювали відновлення шлюзу на потоці, будівництво якого завершиться ще цього року. Що плануєте ще реалізувати, якщо вас оберуть головою ОТГ?

– У ході своєї роботи я відвідав усі п’ять сіл, де мешканці розповіли мені про потреби. Відповідно до цього, впорядкування доріг, організацію селективного збору відходів, створення парків, благоустрій територій, облаштування громадського простору – завдання, які можна вирішити в найкоротші терміни. У Великій Доброні озеро, вірніше, русло потоку Гатрац, що зараз більше нагадує резервуар шлаку, незабаром наповниться живою водою, і я хотів би перетворити його берег на прекрасне місце відпочинку з тротуарами та мостами через потік.

Для того, щоб мати можливість реалізувати масштабніші проєкти в ОТГ, потрібно залучати інвесторів. Нам потрібні робочі місця та бізнес, що платить податки, лише так ми можемо розраховувати на масштабніші інвестиції. Вже є зацікавлені компанії, для яких я, як голова ОТГ, хотів би створити умови для будівництва тут фабрик, виробничих потужностей.

– Чи можна щось розповісти про ці компанії?

– Завод макаронних виробів із нетерпінням чекає на можливість прийти. Один підприємець придбав занедбаний термальний басейн у с. Демечі, і наші угорські партнери, у співпраці з ним, створили б тут діагностичний центр опорно-рухового апарату, де проводили б тести на основі штучного інтелекту на базі спа-центру. Цей проєкт уже знаходиться у такій фазі, що досягнуті конкретні домовленості. Компанія з розливу мінеральної води також хоче збудувати тут завод, а угорська державна компанія «FŐKEFE» також прагне інвестувати у нас.

– Нова адміністративна система буде на користь центральним населеним пунктам, а для менших сіл, які об’єдналися навколо них, чи може ця зміна принести якусь користь?

– Це нетипово в інших місцях, але я укладу угоду із селами, що об’єдналися навколо Великої Доброні, в якій визначимо, що будемо ділити матеріальні доходи та витрати відповідно до частки населення. Я вже був у кожному селі, розмовляв із людьми про те, що вони хочуть. У мене є плани розвитку всіх п’яти сіл нашої ОТГ.

Людям потрібні здорова питна вода та каналізаційна система. Будівництво єдиної системи водопостачання та водовідведення разом із необхідними спорудами обійдеться у триста мільйонів гривень лише у Великій Доброні. На початковому етапі ми не матимемо стільки грошей, але на експериментальній основі ми можемо розпочати будівництво системи водопостачання та очищення стічних вод для чотирьох-п’яти домогосподарств. Якщо перша спрацює, можливо, це буде вирішенням проблеми. Якщо мешканці сіл Чомонин, Мала Добронь, Велика Добронь, Тисаагтелек та Демечі виберуть мене, я зроблю все можливе, щоб зробити ці села більш придатними для життя для всіх мешканців.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня