Інтерв’ю з кандидатом від «КМКС» Партії угорців України Міклошем Гевеші

Інтерв’ю з кандидатом від «КМКС» Партії угорців України Міклошем Гевеші

17:36 Жовтень 14, 2020

Політика 3980 7 хвилин

Magyar

Унаслідок адміністративно-територіальної реформи на Виноградівщині буде створено дві об’єднані територіальні громади з угорською більшістю – Вилоцьку та Пийтерфолвівську. «КМКС» Партія угорців України висуває кандидатів у депутати ради обох нових адміністративних одиниць. Міклош Гевеші, голова місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття с. Дюла, очолює список кандидатів у депутати ради Пийтерфолвівської ОТГ.

– З яких сіл буде складатися об’єднана територіальна громада, скільки тут утворено виборчих округів, де саме ви очолюєте список? Який у вас політичний досвід?

– Пийтерфолвівська громада об’єднає села Ботар, Велика Паладь, Гетиня, Дюла, Затисівка, Неветленфолу, Нове Клинове, Оклі, Оклі Гедь, Пийтерфолво, Тисобикень, Фертешолмаш, Форголань, Холмовець, Чепа та Чорнотисів. Для проведення місцевих виборів тут сформовано три округи. До першого входять села Пийтерфолво, Тисобикень, Велика Паладь, Фертешолмаш; до другого – Неветленфолу, Дюла, Ботар, Оклі, Оклі Гедь, Нове Клинове та Форголань; до третього – Чепа, Гетиня, Чорнотисів, Холмовець, Затисівка. «КМКС» Партія угорців України висуває 25 кандидатів у депутати  майбутньої ради ОТГ: у першому та другому округах – по 9, у третьому – 6, плюс очільник списку. Я перший у списку в усіх трьох округах. Політикою займався й раніше, двічі обирався депутатом Виноградівської районної ради, тепер також є членом фракції КМКС Виноградівської райради.   

– У яких основних питаннях необхідно відстоювати інтереси місцевих угорських громад?

– Перш за все ми хочемо, щоб звичайні люди не відчули ніякого негативу від створення нової адміністративної одиниці. Аби могли вирішувати всі справи, отримувати необхідні довідки, подавати заяви, оформляти офіційні документи на місцях. На жаль, ми не знаємо, який у нас буде бюджет, але хочемо уникнути закриття шкіл та дитячих садків. У рамках програми «Східне партнерство» за допомогою ТУКЗ-КМКС ми хотіли б відремонтувати середню школу с. Неветленфолу, щоб вона стала опорною, а також побудувати будинок культури в с. Ботар.

– З якою виборчою програмою кандидати від «КМКС» Партії угорців України беруть участь у місцевих виборах? І з якими партіями їм доводиться конкурувати?

– Наша організація завжди представляла інтереси угорців і продовжує робити це й тепер. Ми працюємо над тим, щоб мати можливість навчатися рідною мовою, зберігати свою культуру, плекати наші традиції і, що не менш важливо, мати змогу жити та процвітати на рідній землі, на  Закарпатті. Щодо ОТГ, то хочемо, щоб пункт пропуску «Велика Паладь – Надьгодош» був відкритий якомога швидше. Що стосується опонентів представників КМКС на місцевих виборах, то маємо змагатися з  Демократичним союзом угорців України (УМДС), партіями «Рідне Закарпаття», «Слуга народу» та «Батьківщина».

– Як спонукаєте угорських виборців проголосувати за кандидатів від КМКС і не продавати свої голоси? Та як намагаєтеся достукатися до українських виборців, щоб отримати голоси з їхнього кола?

– Щодо угорців, то ми намагаємося донести до них, чого досягли за останні роки. Маю на увазі, зокрема, підтримку галузі освіти, надання допомоги на харчування дітей у школах та садочках, допомогу першокласникам шкільним приладдям, економічну підтримку (Програму Егана Еде), фінансову підтримку вчителів, лікарів, освітян.

Ми також звертаємо увагу, що на Закарпатті були відремонтовані школи, дитячі садки та медичні заклади в рамках програми «Східне партнерство», у реалізації якої ТУКЗ-КМКС відіграло значну роль. Серед останніх досягнень – надання у вересні цього року садочкам засобів захисту, необхідних для боротьби з поширенням COVID-19. Зрештою, як можуть спокійно спати ті, хто продає свої голоси за кілька сотень гривень?

Окрім сіл, де компактно проживають угорці, КМКС висуває кандидатів і в селах із більшістю українського населення, де ми також намагаємось отримати голоси. Спробуємо переконати людей підтримати партію, яка незмінно й чесно відстоювала місцеві інтереси протягом 31 року, а не голосувати за партії, які дають виборцям нічим не підтверджені порожні обіцянки.

Хочу наголосити, що «КМКС» Партія угорців України висуває також і кандидата на голову сільської громади. Це нинішній очільник Неветленфолівської сільської ради Йожеф Оросі, якого ми повністю підтримуємо. Він чесний та досвідчений лідер, член церковного синоду.

Особа голови ОТГ важлива для належного управління сільською громадою, але не менш важливо, аби в раді об’єднаної територіальної громади його підтримувала сильна фракція КМКС. А щоб досягти хорошого результату на виборах, усі угорські виборці повинні піти на виборчі дільниці й проголосувати правильно! Нехай угорці мають своїх представників і в обласній, і в районних та радах ОТГ!

Мігай Лайош/Lajos Mihály/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня