Інтерв’ю з кандидатом від «КМКС» Партії угорців України Іштваном Локітою

Інтерв’ю з кандидатом від «КМКС» Партії угорців України Іштваном Локітою

17:04 Жовтень 13, 2020

Політика 937

Magyar

Іштван Локіта – голова Гатянської сільської ради Берегівського району з 2011 року. Гать – його рідне село. Молодий управлінець народився в 1985-му, закінчив Берегівську угорську гімназію ім. Габора Бетлена, згодом отримав диплом Київського юридичного університету. На місцевих виборах 25 жовтня висувається кандидатом у депутати Берегівської районної ради від «КМКС» Партії угорців України.

– Перебуваючи на посаді сільського голови, з якими проблемами стикалися та як їх вирішували?

– Як і більшість новачків, які беруться до роботи, з великим ентузіазмом. Однак українські реалії дуже швидко дали зрозуміли, що насправді все йде не так, як людина собі спланувала.

Щодо бюджету Гатянська сільрада також перебувала не в найкращій ситуації, були місяці, коли коштів бракувало навіть на виплату зарплат, водночас щороку нам вдавалося щось розвивати. Одним із найбільших інвестиційних проєктів минулих років стало будівництво будинку панахиди, яке ми завершили торік. Нам вдалося також зробити наш дитячий садок одним із найгарніших закладів району. Незважаючи на брак коштів, ми все ж утеплили зовнішні стіни, обштукатурили та пофарбували їх, відремонтували стіни в приміщеннях, створили ігрові кімнати для дітей. Крім того, завдяки ТУКЗ-КМКС відремонтували амбулаторію, за що дуже вдячні, оскільки в підсумку отримали медичний заклад європейського рівня. Найприємнішою новиною для мене стала заява голови ТУКЗ-КМКС Василя Брензовича, зроблена під час церемонії передачі амбулаторії, про те, що роботи із заміни даху будинку культури розпочнуться вже в жовтні в рамках Програми «Східне партнерство», загальна сума інвестиції становить 3,8 мільйона гривень. Це будівля площею 2200 кв. метрів у центрі села, де також розташовані сільська бібліотека, пошта та сільська рада. У 1996 році на будинку культури встановили тимчасову конструкцію, бо плоский дах постійно протікав, але це теж не вирішило проблеми. Крім того, у рамках проєкту Фонду ім. Габора Бетлена (Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.) ми отримали грант на заміну вікон у розмірі 1,5 мільйона форинтів.

– З якою метою йдете на вибори? Які ваші плани?

– У першу чергу, звісно, щоб далі розвивати село. Це будуть нові умови. Ще неясно, як складатиметься бюджет, але є певні сподівання, оскільки село Гать дає чималі суми з податків на прибуток, з яких місцеве самоврядування нічого не отримує. Наразі більша частина цих коштів іде до Києва, менша – у район. Проте більшість податків відтепер надходитиме в ОТГ, тому вважаю, що ми матимемо велику суму, завдяки якій зможемо розвивати далі наше село.

Дуже хотів би навести порядок у центральній частині, повністю відремонтувати будинок культури, який буде громадським простором для мешканців. Також потрібно модернізувати вуличне освітлення, бо воно застаріло. Є багато справ, і я впевнений, що наше село може продовжувати розвиватися в співпраці з КМКС.

– Як кандидат що ви вважаєте найбільш важливим?

– Для мене моє рідне село завжди було найголовнішим, адже серце кожного б’ється за своє. Вважаю важливими охорону здоров’я та освіту рідної мовою, хочу покращувати громадський простір, продовжити впорядкування кладовища. Протягом минулих років я був також пресвітером, і за підтримки Угорщини нам вдалося оновити й церкву. Роботи розпочали з реконструкції вежі, потім зробили ремонт зовнішніх та внутрішніх стін, а сьогодні потроху добудовуємо парафіяльний будинок. Дуже сподіваюся, що з Божою поміччю та за підтримки людей ми зможемо продовжувати працювати на благо нашого села, адже проводимо агітацію, розповідаючи про виконану роботу, а не виголошуючи порожні обіцянки, як інші партії!

CsA/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня