Угорський кандидат у депутати до ради ОТГ з українською більшістю

Угорський кандидат у депутати до ради ОТГ з українською більшістю

19:53 Жовтень 12, 2020

Політика 1336

Magyar

Унаслідок перекроювання районів Закарпаття в рамках адміністративно-територіальної реформи був створений розширений Берегівський район, у якому етнічні угорці опинилися в меншості, адже тепер становлять лише 40% населення. Але це все ж набагато краще, ніж якби район, де компактно проживають угорці, був повністю роздроблений, оскільки наразі він принаймні включає значну територію компактного проживання угорців. Однією серед ОТГ з українською більшістю в Берегівському районі є Виноградівська об’єднана територіальна громада. Список кандидатів у депутати від КМКС цієї адміністративної одиниці на місцевих виборах 25 жовтня очолює Золтан Кудрон – голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС м. Виноградова.

– Я член місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) м. Виноградова з 1993 року. Із 2005-го протягом 6 років був заступником голови осередку, а з весни 2011-го очолюю його, – каже мій співрозмовник. – у Виноградівській міській раді я був депутатом ще в минулому столітті: з 1996-го протягом чотирьох років займався депутатською діяльністю, а останнім часом мав три мандати поспіль, кожного разу, звичайно, як представник КМКС.

– Якою діяльністю займалися до цього часу на місцевому політичному рівні та якого досвіду набули?

–  Інтереси угорської громади завжди були для мене важливими, тому вважав представництво цих інтересів своїм головним завданням. Який мій політичний досвід? Протягом багатьох років я бачив, що в очах виборців є надійною лише та партія, котра йде на вибори не з гаслами, безвідповідальними обіцянками й незаконними методами, а та, яка може пред’явити конкретні факти, рухається послідовно в напрямі покращення життя своїх громад. Виборці ситі по зав’язку егоїстичними депутатами, однак, якщо отримують фінансові вигоди перед виборами, на жаль, готові прийняти інше рішення.

Нещодавно ми вшановували пам’ять мучеників Арада. Вони віддали свої життя за ідею, за краще майбутнє батьківщини. Зараз нашій нації потрібні не мученики, а спокійні, мудрі, чесні представники на всіх рівнях місцевої влади. Ми зможемо почуватися в безпеці, лише якщо будемо присутні там, де приймаються рішення, і з відповідальністю братимемо участь у регіональній політиці.

З яких населених пунктів складається Виноградівська ОТГ та скільки виборчих округів у ній сформовано?

– До Виноградівської ОТГ входять такі населені пункти: Дротинці, Тросник, Фанчиково, Підвиноградів, Притисянське, Онок, Великі Ком’яти, Боржавське, Букове, Олешник, Широке, Мала Копаня, Велика Копаня, Виноградів. Якщо угорці становлять близько 22% населення міста, то в ОТГ ця частка ледь сягає 6–7%. Окрім Виноградова, місцевий осередок ТУКЗ-КМКС є лише у Фанчикові, тож буде дуже важко досягти хорошого результату або перейти 5-відсотковий поріг в ОТГ.

В об’єднаній територіальній громаді створено три виборчі округи. До першого входить одна частина згаданих населених пунктів, до другого – інша та три вулиці Виноградова, а до третього – решта міста. Прийнявши пропозицію Йосипа Борто, голови Виноградівського районного осередку ТУКЗ-КМКС, я очолив список до ради Виноградівської ОТГ. «КМКС» Партія угорців України висуває 6 кандидатів у першому окрузі та по 9 – у другому й третьому.

– Якої мети хочуть досягти кандидати від КМКС у разі обрання?

– ОТГ – це нова адміністративна одиниця. Побачимо, як вона буде функціонувати. У будь-якому разі ми хочемо розвивати населені пункти об’єднаної територіальної громади, аби вони були на одному рівні, оскільки є відмінності. Якщо завдяки рішенню виборців ми потрапимо до ради, у першу чергу вирішуватимемо екологічні проблеми, роздільний збір відходів, питання створення мережі водопостачання на всіх вулицях населених пунктів, що належать до ОТГ. Тобто намагатимемося забезпечити якісні умови життя для майбутніх поколінь, аби вони відчували комфорт і не шукали  кращого життя за кордоном.

Насамперед розраховуємо на угорських виборців. Ми маємо домогтися, щоб якомога більша частина з них пішли голосувати, адже без належного представництва своїх інтересів наша невелика угорська громада може дуже швидко асимілюватися. Повірте нам, проголосуйте за нас, і ми зробимо все можливе, аби ми як закарпатські угорці, як рівноправні громадяни краю могли сприяти розвитку нашої ОТГ.

– Як працюєте з виборцями?

– На нас чекає багато роботи, адже ми можемо розраховувати на хороші результати, тільки якщо будемо зустрічатися з людьми, пояснювати їм важливість вибору, напрям роботи КМКС, ознайомлювати з програмами підтримки та закликати до чесних виборів, бо на кону справді наше існування…

Мігай Лайош/Lajos Mihály/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня