Мішель: ЄС і надалі не визнає незаконної анексії Криму

Мішель: ЄС і надалі не визнає незаконної анексії Криму

11:33 Жовтень 8, 2020

Політика 871

Magyar

Європейський Союз продовжить підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України та надалі не визнає незаконної анексії Криму, – заявив у вівторок у Брюсселі президент Європейської Ради Шарль Мішель на пресконференції за підсумками 22-го Саміту Україна.

«Європейський Союз продовжить підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Ми засуджуємо незаконну анексію Росією Кримського півострова. Підтримка ЄС повної реалізації Мінських угод і невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя з боку Росії залишаються непохитними», – підкреслив Мішель.

Президент Європейської Ради назвав ключовою співпрацю з Україною у боротьбі з епідемією коронавірусу, яка посилила солідарність та тісне партнерство між двома сторонами. Він також наголосив на важливості Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка, за його словами, створила основу для продовження політичної співпраці, зокрема, у зміцненні економічних та торгових відносин. Це допоможе поступовій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС, – додав Шарль Мішель.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції заявив, що важливість партнерства між Україною та ЄС продемонстровано тим, що сторони підписали угоду про запуск трьох програм у вівторок.

Сюди входить підвищення стійкості України до конфліктів та гібридних загроз, підтримка громадянського суспільства та сприяння відродженню економіки країни.

За його словами, Україна добре справляється з боротьбою з корупцією, але в цій галузі їй потрібно зробити ще більше. ЄС і Україна «домовилися про важливість прискорення та посилення зусиль щодо реформ, зокрема судової влади (включаючи реформування Вищої ради правосуддя та незалежного добору добросовісних суддів) та боротьби з корупцією, забезпечуючи сильні й незалежні антикорупційні інституції», і ЄС також чекає від української влади в цій галузі якомога більше, – наголосив він.

Із 2014 року Європейський Союз за допомогою різних грантів та позик мобілізував понад 15 млрд євро на підтримку зусиль України щодо реформ. ЄС прагне ще більше поглибити свої відносини з Україною шляхом подальшого партнерства та підтримки, – додав керівник дипломатії ЄС.

Джерело: mti

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня