Закарпатським студентам закордонних вишів не дають відстрочку від армії

Закарпатським студентам закордонних вишів не дають відстрочку від армії

14:32 Жовтень 5, 2020

Політика 1683

Magyar

З цього приводу до військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату Богдана Череміського вже звернувся голова ГО «Товариство угорської культури Закарпаття» Василь Брензович.

«Від імені громадської організації «Товариство угорської культури Закарпаття», яка фактично представляє інтереси найбільш чисельної національно-етнічної групи Закарпаття, звертаюсь до Вас особисто з метою вирішення наступного питання.

Етнічні угорці, мешканці області, які навчаються у вищих навчальних закладах за кордоном, зокрема в Угорській Республіці та при цьому приписані до Берегівського, Виноградівського, Ужгородського військкоматів, не можуть оформити відстрочку від призову на строкову військову службу.

Так, при зверненні до військкоматів для надання відстрочки, студентам повідомляють про відсутність підстав до такої відстрочки, мотивуючи таку відмову тим, що нібито така відстрочка надається лише у разі навчання особи у вітчизняних вищих навчальних закладах.

Однак, відповідно до ст.17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», громадянам призовного віку надається відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав.

Жодних інших застережень, які б обмежували призовників, які навчаються за кордоном, від права на відстрочку, чинним законодавством не передбачено.

Відповідно до Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, у студентів, що навчаються за кордоном, є всі законні підстави для оформлення відстрочки від призову, і відмова службових осіб військкоматів у наданні такої відстрочки є явно незаконною.

З метою уникнення порушення конституційних прав студентів, прошу Вас надіслати відповідні роз’яснення з цього приводу до підпорядкованих військкоматів», – йдеться у зверненні Василя Брензовича.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня