Ердоган: ЄС став неефективною, безглуздою організацією

Ердоган: ЄС став неефективною, безглуздою організацією

20:31 Жовтень 2, 2020

Політика 1597

Magyar

За словами Реджепа Таїпа Ердогана, на Близькому Сході не було жодної справи, яка була вирішена завдяки Європейському Союзу.

Фото: MTI/AP/ Офіс президента Туреччини

За словами президента Туреччини, після того, як підтримав Афіни та Нікосію в міжнародних дебатах із Туреччиною про морське право, “Європейський Союз,  піддавшись зухвалості Греції та Кіпру, став неефективною, безглуздою організацією”.

Про це президент Туреччини заявив учора  під час вступного слова до осінньої сесії парламенту Анкари, незадовго до початку позачергового засідання Європейської Ради в другій половині дня, на якій на порядку денному фігурували Турецько-Грецький конфлікт, а також на перегляді були відносини ЄС та Туреччини.

За словами Ердогана, “на Близькому Сході не було жодного проблемного питання, яке було вирішене завдяки ініціативі Європейського Союзу”. “Якраз навпаки: кожна криза, в яку вступив Союз, набирала лише більших масштабів”, – наголосив глава держави.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель на дводенному саміті в Брюсселі в четвер заявив: «Наша мета – створити простір для конструктивного діалогу з Туреччиною, щоб досягти стабільності та безпеки для усього регіону, а також забезпечити повну повагу до суверенітету та суверенних прав всіх країн – членів ЄС.

Туреччина вже тривалий час сперечається щодо морських кордонів із країнами – членами ЄС – Кіпром та Грецією, яка є і членом НАТО також, але великі родовища природного газу, виявлені в Східному Середземномор’ї останніми роками, лише посилили напруженість у регіоні. Турецькі розвідувальні та бурові судна за підтримки ВМС проводять у спірній зоні пробні буріння. Греція та Кіпр розглядають цю діяльність як порушення їх суверенітету.

Нещодавно Європарламент (ЄП) закликав Анкару негайно припинити свої “незаконні буріння”, і водночас закликав Раду, що представляє уряди держав – членів ЄС, бути готовими до розробки подальших цілеспрямованих санкцій, які не матимуть шкідливого впливу на турецький народ і біженців, котрі перебувають на території країни.

Невдовзі після початку позачергового засідання Європейської Ради, у четвер у Брюсселі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив: Греція та Туреччина створили двосторонній механізм управління військовими конфліктами для зменшення ризику можливих суперечок та конфліктів у Східному Середземномор’ї.

Джерело: MTI/mandiner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня