Дональд Трамп не гарантує мирну передачу влади у разі свого програшу на прийдешніх виборах президента США

Дональд Трамп не гарантує мирну передачу влади у разі свого програшу на прийдешніх виборах президента США

21:05 Вересень 24, 2020

Політика 5591 7 хвилин

Magyar

 «В якій країні ми живемо!? Я не знаю, що сказати…», – таким, здавалося б банальним питанням, напередодні задався і не зміг на нього відповісти кандидат у президенти США від демократичної партії Джозеф Байден.

А все тому, що його у повний ступор ввела відмова Дональда Трампа гарантувати мирну передачу влади наступнику, у разі його програшу на прийдешніх президентських виборах у США. До слова, в історії США таких прецедентів ще не траплялося, і тому слова діючого господаря Білого Дому – Дональда Трампа американські політики вже назвали «немислимими і неприйнятними».

Якщо зробити екскурс в історію, то ще З часів транзиту влади від першого президента США Джорджа Вашингтона до другого – Джона Адамса у далекому 1797 році мирний характер зміни лідерів країни був незаперечним консенсусом серед внутрішньополітичних еліт. А на зовнішньому фронті ця «священна корова» американської демократії десятиліттями часто грубо нав’язувалася іншим країнам з по-американськи прямолінійним формулюванням «Роби як я!».

Але ось, напередодні відповідаючи на запитання кореспондента Брайана Карема у ході прес-брифінгу у Білому домі про те, «чи погодиться він на мирну передачу влади після президентських виборів в умовах бунтуючої Америки?» 45-й президент США Дональд Трамп заявив: «Подивимося, що станеться». І, витримавши павзу, додав: «Насправді ніякої передачі не буде, буде продовження», а також звернув увагу репортера на нав’язувану демократами непрозору систему голосування поштою.

Перебувають у шоці від такої відповіді президента Трампа, ліберальні американські медіа навперебій пишуть про те, що висловлювання діючого президента США вказує на його підготовку до відмови від визнання результатів майбутніх виборів. «Це найстрашніша відповідь, яку я коли-небудь отримував на свої запитання», – журиться сьогодні у соцмережах автор запитання Брайян Карем.

Навіть соратники чинного президента США по республіканської партії всерйоз розмірковують над «такою дикою для американського політістеблішменту поведінкою». «Мирна передача влади є фундаментом демократії … Будь-яке припущення, що президент може не поважати цю конституційну гарантію немислимо і неприйнятно”, – зазначив губернатор-республіканець  штату Юта Мітт Ромні, який програв президентські вибори у 2012 році демократу Бараку Обамі, коли той «ішов» на другий термін.

Ліберальні ЗМІ та ряд впливових американських політиків знову почали говорити про імпічмент. Проте імпічментом Трампа вже не налякати. Президент-республіканець із часів перемоги над Хілларі Клінтон у 2016 році без перепочинку знаходиться у центрі жорстокої внутрішньополітичної боротьби. Він уже успішно виграв сутичку з демократами по «українському досьє», що загрожувала йому початком процедури того самого імпічменту. А ще раніше розвалився піднятий демократами у Вашингтоні хайп на тему змови Трампа з Росією.

І незважаючи на те, що на даний момент Джозеф Байден лідирує у загальнонаціональних рейтингах з 50% проти 43% у Дональда Трампа занепокоєння у стані демократів зростає. Президентська гонка 2016 року наочно показала, що перемога, яку обіцяли демократам серйозні соцопитування була помилковою, про що не забуває нагадувати виборцям і сам Дональд Трамп.

У підсумку, американські мільярдери, які підтримують Джо Байдена вже вкладають сотні мільйонів доларів у фактичну купівлю голосів виборців, повідомив консервативний телеканал Fox News. «Один тільки Майкл Блумберг пообіцяв витратити понад 100 мільйонів доларів, щоб зробити Джо Байдена президентом», – розповів у середу, 23 вересня ведучий телеканалу у матеріалі про те, як багатії «намагаються купити демократу перемогу на виборах».

При цьому, за даними ЗМІ, Майкл Блумберг не посоромився оплатити судові штрафи за 32 тисячі виборців у «хиткому» але одному з ключових для виборів штаті Флорида. Причому, усі ці «щасливчики» в основному латиноамериканського і афроамериканського походження – представники  опорного електорату Демократичної партії США.

Щодо фінансових активів кандидатів то, за даними ЗМІ, на поточний момент Джо Байден сильно випереджає Трампа за кількістю зібраних коштів на фінальному відрізку виборчої кампанії. Тож, у результаті так званого фандрайзингу передвиборний штаб демократа за приблизно 40 днів до виборів має 466 мільйонами доларів США, тоді як у його суперника – республіканця Дональда Трампа тільки 325 мільйонів. Витрати на політичну рекламу також на користь демократа Байдена у пропорції 2 до 1.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня