Україна визнала паспорта Косово, – МЗС

Україна визнала паспорта Косово, – МЗС

13:40 Вересень 24, 2020

Політика 684

Україна досі не визнала незалежності Косова, проте погодилася працювати з паспортами цієї держави. При цьому заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар закликав не порівнювати ситуацію з окупованим Кримом.

Про це він сказав в інтерв’ю албанському телеканалу RTV Ora.

За його словами, офіційна позиція Києва про незалежність Косова не змінилася, незважаючи на визнання паспортів.

“Ми офіційно не визнали Косова, але, якщо поглянути на наші кроки, щось є. В минулому році ми ухвалили рішення працювати з паспортами Косова. Зараз наш посол тут (в Тирані, Албанія) і посли в інших частинах світу отримали вказівки визнавати ці паспорти і не обмежувати поїздки. Можливо, починаючи з таких невеликих кроків, ми можемо рухатися до певних результатів. Я не кажу про перспективу, оскільки наша офіційна позиція – це наша офіційна позиція”, – сказав Боднар.

При цьому дипломат підкреслив, що для України ситуації і Косова, і Криму – абсолютно різні.

“Для нас немає паралелі між цими двома випадками. Це тому, що справа Косова – це одне, а Криму – інше. У випадку з Косово ми маємо країну, яку визнали ряд країн, а у вппадку Криму йдеться про територію, яка була відібрана силою Росією. Тому справа не проста”, – пояснив заступник міністра закордонних справ України.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня