Військові навчання Китаю поблизу Тайваню можна розглядати як «репетицію» його захоплення – думка ЗМІ

Військові навчання Китаю поблизу Тайваню можна розглядати як «репетицію» його захоплення – думка ЗМІ

14:40 Вересень 19, 2020

Політика 4332 4 хвилини

Учора, 18 вересня почалися військові навчання Китаю поблизу Тайванської протоки, які треба розглядати не як попередження, а як репетицію захоплення Тайваню. Про це повідомляють ряд впливових місцевих ЗМІ, зокрема, китайське видання Global Times.

Відзначається, що 18 вересня розпочалися навчання Народно-визвольної армії (НВАК), у ході яких літаки НВАК наближалися до Тайваню з різних сторін: південного заходу, заходу, північного заходу і півночі острова.

Міністр оборони Тайваню Чан Гуаньцюнь з цього приводу заявив, що офіційний Пекін використовував 18 бойових літаків J-10, J-11 і J-16, частина з яких перетинали серединну лінію Тайванської протоки. Вважається, що ці навчання стали реакцією на нещодавній візит на Тайвань заступника глави Держдепартаменту США Кейта Крачила.

Газета при цьому вважає, що НВАК все ще досить стримана, так як Китаю слід рішучіше відповідати на візити офіційних осіб США. «Кожен раз, коли високопоставлений американський чиновник відвідує Тайвань, винищувачі НВАК повинні надаватися на крок ближче до острова», – вважають у редакції.

У разі прибуття держсекретаря США Майка Помпео журналісти закликають провести навчання над самим островом, запустивши у його сторону ракети, які повинні пролетіти над резиденцією президента Цай Інвень.

До відома, на останніх парламентських виборах Тайваню, які відбулися 11 січня цього року перемогла Демократична прогресивна партія (ДПП), а її лідер Цай Інвень у той же день знову здобула впевнену перемогу на виборах президента Тайваню.

Як відомо, і правляча партія, як і сама президент Цай, постійно виступають за самостійність острова (від Китаю – авт.).

Проте офіційно оголосити незалежність Тайваню заважає загроза китайського вторгнення, – адже КНР вважає «об’єднання» з Тайванем своїм «корінним інтересом».

У якості історичної довідки зазначимо, що у березні 2005 року у Китаї було прийнято закон про застосування військової сили проти острова, якщо там проголосять незалежність. При цьому у ньому містяться досить туманні формулювання: «рішення про застосування військової сили буде прийнято, якщо всі інші можливості виявляться вичерпаними».

А офіційний Пекін не контролює Тайвань ще з 1949 року, коли після поразки у громадянській війні комуністам туди втекли представили партії Гоміньдан на чолі з генералом Чан Кайші. Та, незважаючи на це, увесь цей час Пекін продовжує вважати острів своєю частиною.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня