Верховна Рада заборонила нардепам і мерам брати на роботу родичів

Верховна Рада заборонила нардепам і мерам брати на роботу родичів

09:01 Вересень 18, 2020

Політика 1332

Верховна Рада України на своєму засіданні у четвер, 17 вересня, ухвалила за основу і в цілому закон, який забороняє депутатам усіх рівнів і мерам забороняється мати помічників із кола близьких осіб, визначеного законом. «За» ухвалення закону проголосували 252 парламентарі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Заборона поширюється на народних депутатів, депутатів ВР АР Крим, місцевих рад, сільських, селищних та міських голів. Вони не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близькими їм особами.

Близькими особами визначаються чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний і двоюрідний брати, рідна і двоюрідна сестри, рідний брат і сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько і мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновитель чи усиновлений, опікун або піклувальник, особа, яка перебуває під опікою суб’єкта.

У пояснювальній записці ініціатори законопроекту наголосили, що до цього нардепи не мали жодних обмежень щодо призначення собі як підпорядкованих осіб – помічників-консультантів – своїх близьких осіб.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня