Дональд Трамп знову підняв питання про свій «третій» термін на посаді президента США

Дональд Трамп знову підняв питання про свій «третій» термін на посаді президента США

15:41 Вересень 15, 2020

Політика 378

Хоча раніше Дональд Трамп запевняв, що всі розмови про його бажання обратися на третій президентський термін – лише жарт, напередодні виборів він уже не вперше озвучує цю ідею. За словами американського лідера, з огляду на те, як до нього ставилися протягом його президентства, після переобрання йому просто «призначені» ще чотири роки у Білому домі.

А на днях президент Дональд Трамп знову згадав про своє бажання пробути на посаді президента США вже не два, а цілих три терміни. Про це повідомили кілька впливових американських видань посилаючись на першоджерело – самого президента США.

Так, виступаючи на запланованому заході у рамках своєї передвиборчої кампанії у штаті Невада, чинний лідер Сполучених Штатів заявив наступне: «… Ми здобудемо перемогу у Неваді і відстоїмо за собою ще чотири роки у Білому домі. А потім ще обговоримо, так? Адже, як до нас ставилися?… Мабуть, після такого нам належать ще чотири роки».

Американські ЗМІ констатують, що Дональд Трамп неодноразово говорив про те, що до нього у порівнянні з його попередниками відносяться несправедливо, приводячи у приклад розслідування «російського втручання» у виборчу кампанію 2016 року і процес імпічменту.

Також протягом свого президентства президент Трамп досить часто торкався теми того, що він хоче пробути при владі більше максимальних двох термінів.

Так, у серпні на зустрічі з виборцями у штаті Вісконсін Дональд Трамп також висунув ідею про те, що йому призначений і третій термін. «Ми виграємо ще чотири роки. А потім будемо претендувати ще на чотири, тому що вони шпигували за моїм виборчим штабом. Нам повинні заново надати за таке ще чотири роки», – наводять слова діючого президента американські ЗМІ.

До відома, ще раніше, у 2018 році, Дональд Трамп захоплювався тим, що лідер КНР Сі Цзіньпін зумів домогтися у своїй країні скасування обмежень на терміни свого головування. «Він тепер довічний лідер. Довічний. Ні, він хороший. І адже він зумів це зробити. Думаю, це прекрасно. Може, і нам коли-небудь стоїть таке зробити», – міркував з цього приводу американський президент.

Правда, потім в інтерв’ю виданню Fox News Трамп пояснив, що восьмирічне обмеження на президентство у США – «справа хороша». Але пізніше все ж не раз говорив про те, що хоче претендувати і на третій термін, хоча і зазначив ще у минулому році, що це всього лише жарт.

У якості історичної довідки зазначимо, що спочатку у США президенти Джордж Вашингтон та Томас Джефферсон ввели обмеження на два терміни як негласне правило, проте пізніше президент Франклін Делано Рузвельт обирався чотири рази – у 1932, 1936, 1940, 1944 роках, і у цілому перебував при владі 12 років аж до самої своєї смерті. Проте не слід забувати які саме це були роки і слід враховувати не тільки внутрішньополітичні обставини, а й міжнародну обстановку того часу.

А вже у лютому 1951 року у Конституцію США була внесена спеціальна поправка, яка офіційно обмежує перебування однієї людини на посту президента двома термінами.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня