Великобританія може значно погіршити свій міжнародний авторитет через ймовірний перегляд закону про Brexit

Великобританія може значно погіршити свій міжнародний авторитет через ймовірний перегляд закону про Brexit

14:40 Вересень 15, 2020

Політика 270

«Міжнародний авторитет» Великобританії у зовнішній політиці, торгівлі та фінансах опиниться під загрозою, якщо уряд порушить договір про Brexit». Саме з таким попередженням виступили офіційні особи в Європейському союзі.

Так, напередодні президент Європейської ради Шарль Мішель провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Ірландії Мікалом Мартіном. І під час розмови вони торкнулися у питання про офіційну відповідь ЄС на спірний британський законопроект про внутрішній ринок.

«Міжнародне право і угоди повинні поважатися», – заявив прем’єр Ірландії Мікал Мартін вже після цього дзвінка. А Шарль Мішель попередив, що якщо офіційний Лондон відмовиться від елементів північноірландського протоколу у договорі по Brexit, то «підпис» Сполученого Королівства на всіх документах – від торгових угод до казначейських облігацій «знеціниться».

«Британському уряду пора взяти на себе відповідальність… На кону знаходиться міжнародна довіра до підпису Великобританії», – написав пан Мішель на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter.

Це попередження перегукується з думкою колишніх британських прем’єр-міністрів Тоні Блера і Джона Мейджора. У своїй недавній колонці для видання The Sunday Times вони припустили, що плани уряду Бориса Джонсона по брексіту загрожують порушити мир у Північній Ірландії, ускладнять укладання торговельних угод і підірвуть загальну довіру до Сполученого Королівства.

А міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковно у своєму інтерв’ю BBC заявив, що ці суперечки завдають шкоди торговим переговорам між Лондоном і «європейським блоком». «Британський уряд поводиться екстраординарно, і британці повинні знати про це. Адже за межами Великобританії її репутації як надійного партнера в переговорах завдається шкода», – сказав міністр Ковно.

Загалом можна констатувати, що уряд Бориса Джонсона розраховував на те, що цей спір викличе у європейських лідерів досить сильну реакцію, щоб змусити їх «налякатися» через глухий кут у переговорах, але Франція зруйнувала ці надії.

У своїй статті для видання Le Parisien міністр з європейських справ і протеже президента Франції Макрона Клеман Бон стверджує, що завершення транзитного періоду брексіту без укладання угоди не стане «поганою новиною» для ЄС. «Ми готуємося до цього», – повідомив французький міністр. Він також спростував версію британської влади про те, що їх конфронтаційна тактика вивела ЄС із рівноваги та змусить його лідерів втрутитися у переговори. «Що стосується європейської сторони, то ми завжди були спокійними, рішучими і, перш за все, дуже твердими і згуртованими… Якщо британці вважають, що можуть багаторазово порушити контракт і тим самим посіяти розкол в Європі, то вони помиляються», – підкреслив Клеман Бон.

А тим часом представники британського уряду, включаючи Девіда Фроста, головного медіатора Бориса Джонсона, переконані, що їхня стратегія протистояння і провокування ЄС по північноірландському протоколу, який входить у договір про Брексит, працює.

Девід Фрост вже запевнив Бориса Джонсона, що лідерів ЄС, які особливо не цікавилися виходом країни з блоку з минулого року, починає серйозно турбувати те, що відбувається. За його словами, законопроєкт про внутрішній ринок покликаний «протверезити» блок і вже привернув увагу європейських урядів, які розуміють, що буде поставлено на карту, якщо переговори зазнають невдачі.

Однак стратегія Лондона може виявитися помилковою. Адже більшість європейських столиць впевнені: британський уряд просто блефує і не посміє відступити від договору по Brexit.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня