В Україні не вбачають підстав для відновлення водопостачання до окупованого Криму

В Україні не вбачають підстав для відновлення водопостачання до окупованого Криму

13:03 Вересень 15, 2020

Політика 208

В Україні не вбачають підстав для відновлення водопостачання до окупованого Криму. В Міністерстві закордонних справ країни наголосили, що водопостачання до Криму дніпровською водою може бути повністю відновлене тільки після деокупації півострова.

МЗС України заявляє, що водопостачання до Криму з континентальної України буде повністю відновлене тільки після…

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Вівторок, 15 вересня 2020 р.

Як вважають у МЗС України, така позиція ґрунтується на нормах міжнародного права і посилаються на Конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року. Мовляв, ця угода покладає обов’язок забезпечення населення тимчасово окупованого Криму водою та іншими ресурсами на державу-окупанта – Російську Федерацію.

Відтак, вважають в українському зовнішньополітичному відомстві, будь-які заяви про порушення гуманітарних норм Україною у зв’язку з припиненням водопостачання “є нікчемними з точки зору міжнародного права”. В МЗС України також вказують, що закиди РФ є спробою “призначити винного” за витрати, які Кремль несе сьомий рік внаслідок незаконної окупації Криму та розгортання масштабної мілітаризації півострова, за яку сплачують російські платники податків.

Заява українського МЗС пролунала у відповідь на закиди російських урядовців у тому, що припинення водопостачання у Крим порушує міжнародні гуманітарні норми. Обмін заявами відбувається на тлі посухи на півострові, яка призвела до дефіциту води та обмеження водопостачання населенню та інформації про начебто існування домовленостей між представниками влади України та РФ про відновлення роботи каналу, яким до окупації дніпровська вода надходила до Криму.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня