На сесії Ужгородської міськради обрали почесних громадян міста

На сесії Ужгородської міськради обрали почесних громадян міста

15:08 Вересень 10, 2020

Політика 2331

Magyar

У четвер, 10 вересня, відбулося перше пленарне засідання чергової сесії Ужгородської міської ради. В сесійній залі зареєструвалося 32 депутати.

На порядку денному в міських обранців було понад півсотні питань.

Найперше депутати проголосували за проект рішення, щодо надання учасникам бойових дій (в тому числі учасникам АТО) дозвіл на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок з подальшою передачею їх у власність. Мова йде про понад 60 земельних ділянок.

Далі затвердили звіт про виконання бюджету Ужгорода за І півріччя 2020 року та дали згоду на передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету

у 2020 році для реалізації «Програми поводження з твердими побутовими відходами в Ужгородському районі на 2020-2025 роки» в сумі 700 000 грн.

Підтримали також Програму підтримки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС України у Закарпатській області на 2020 рік. Основною метою програми є запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, мінімізація їх наслідків та захист населення і територій. На її реалізацію виділили 800 тисяч грн.

Не забули і про культурно-освітні програми. Зокрема затвердили Програму підтримки обдарованої молоді м. Ужгорода на 2021-2023 роки, а також Програму відзначення в Ужгороді державних та місцевих свят, історичних подій, знаменних і пам’ятних дат та інших заходів на 2021-2023 роки.

На ці потреби у 2021 році виділять 1,6 мільйона, у 2022 – 1,8 мільйона і найбільше у 2023 – 2 мільйони гривень. Загалом – 5, 4 млн грн.

Окремим рішенням депутати проголосували за Програму діяльності медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» у 2021 році. Фінансування для центру передбачено у розмірі 3 млн 820,600 тисяч грн.

Підтримали міські обранці рішення, щодо Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд міськими автобусними маршрутами на 2021 рік. На це з міського бюджета передбачили 32 млн грн.

Не забули депутати і про Почесних громадян Ужгорода. Найперше – затвердили Програму фінансування видатків на житлово-комунальні послуги Почесним громадянам Ужгорода на 2021 рік. У місті зараз проживає 20 громадян, які удостоєні звання «Почесний громадянин м. Ужгород» і на виконання Програми передбачено 250 тис. грн.

Відтак присвоїли це почесне звання ще низці ужгородців. На сесії вирішували голосуванням, кому з 16-ти претендентів дати звання почесного. Обрати могли лише чотирьох із них. Ними стали:

1. Курах Іван Ілліч – директор комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Ужгородської міської ради, лікар-хірург.

2. Літераті Тетяна Олександрівна – журналістка газети «Ужгород», авторка серії публікацій, об’єднаних назвою «Втрачений Ужгород».

3. Петій-Потапчук Наталія Йосипівна – головна диригентка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.

4. Шеремет Петро Федорович – заслужений лікар України, хірург, доктор медичних наук, професор кафедри хірургічних хвороб медичного факультету ДВНЗ «Ужгородського національного університету».

Нагадуємо, звання почесного громадянина міста присвоюється за активну громадську діяльність та з нагоди святкування Дня міста. Почесні громадяни міста та члени їх сімей, що проживають разом з ними, звільняються від оплати житлово-комунальних послуг. Також такі громадяни мають право на безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня