Кулеба: Україна більше не змінюватиме закону про освіту на вимогу інших країн

Кулеба: Україна більше не змінюватиме закону про освіту на вимогу інших країн

15:01 Вересень 8, 2020

Політика 847

Magyar

Україна більше не планує змінювати закон про освіту, однак налаштована імплементувати його в такий спосіб, щоб захищати і свої інтереси, і інтереси інших країн, зокрема Румунії, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту до Бухареста, інформує інформаційне агентство Interfax-Україна.

Очільник української дипломатії повідомив: «Як міністр закордонних справ України я маю діяти відповідно до чинного законодавства своєї держави. Коли Закон «Про освіту» було ухвалено, Венеціанська комісія Ради Європи висловила низку зауважень до нього. Україна внесла зміни до цього закону і виконала рекомендації Венеціанської комісії».

Він також наголосив: «Ми не плануємо більше змінювати цього закону, щоб задовольняти вимоги тих чи інших країн», а відтак додав, що офіційний Київ налаштований забезпечити імплементацію згаданого закону так, щоб інтереси України й, зокрема, Румунії були захищені.

Глава дипломатичного відомства дав зрозуміти, що українська сторона не зацікавлена в асиміляції румунів в Україні, але прагне покращити їхню інтеграцію в українське суспільство. «Я хочу ще раз наголосити, що для мене румунська меншина в Україні є нашим надбанням. І тому ми працюватимемо так, щоб румуни в Україні залишалися румунами, але при цьому були українцями, були інтегровані в наше суспільство», – наголосив Кулеба.

Глава МЗС України також запевнив, що Україна налаштована вирішувати в дусі взаємної поваги до національних інтересів України та Румунії всі проблемні питання, зокрема такі чутливі, як питання національних меншин.

«Ми поважаємо позицію Бухареста щодо питань захисту прав національних меншин. Я бачу, що Бухарест поважає позицію Києва в цьому питанні, і ми готові вести діалог», – зазначив Дмитро Кулеба.

vb/interfax.com.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня