В Україні офіційно стартувала кампанія місцевих виборів

В Україні офіційно стартувала кампанія місцевих виборів

15:55 Вересень 5, 2020

Політика 1183

Magyar

Вибори будуть проходити за новим Виборчим кодексом, який враховує нову територіальну основу України і кількість виборців.

В Україні офіційно розпочався виборчий процес з проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня. Про це повідомляє Укрінформ в суботу, 5 вересня.

Цього разу вибори голів та депутатів сільських, селищних і міських рад будуть проходити за новим Виборчим кодексом, який враховує нову територіальну основу України і кількість виборців в громаді.

Так, в територіальних громадах з кількістю виборців в 10 тисяч депутатів сільської, селищної, міської ради обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

Крім цього, на місцевих виборах-2020 є обов’язковим дотримання гендерної квоти при формуванні виборчих списків місцевих організацій політичних партій, за якою серед кожних п’яти кандидатів у виборчому списку має бути щонайменше дві жінки.

Згідно з календарним планом Центральної виборчої комісії рішення керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій повинні бути подані до ЦВК до 6 вересня. Висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів у депутати буде проходити 15-24 вересня, а оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів має завершитися до 2 жовтня

Початок передвиборчої агітації – з наступного дня після прийняття рішення про реєстрацію кандидата.

Запрошення виборцям повинні бути відправлені до 15 жовтня. Голосування буде проходити 25 жовтня, з 08:00 до 20:00. Результати виборів ЦВК має оголосити протягом 3-6 листопада.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня