Чому Олександр Лукашенко може вийти «сухим із води»?

Чому Олександр Лукашенко може вийти «сухим із води»?

09:20 Вересень 5, 2020

Політика 906

Практично місяць Білорусь не зходить із перших шпальт ЗМІ по всьому світі. А все тому, що 9 серпня відбулися чергові президентські вибори, на яких понад 80% виборців «підтримали» свого першого і єдиного Олександра Лукашенка. Проте, такий результат дуже «здивував» як самих білорусів так і світову спільноту. І багато ЗМІ почали працювати у цьому напрямку щоб зрозуміти всі процеси і донести їх до звичайних громадян. Як от німецьке видання Die Welt. Одна з останніх публікацій цього видання розповідає про цікаві кулуарні домовленості у ЄС щодо самого «вічного президента» Білорусі.

«Білоруський «правитель» Лукашенко може радіти: через суперечливих президентських виборів Євросоюз має намір ввести санкції проти Білорусі, але, очевидно, не проти нього. Цим він зобов’язаний перш за все Німеччини», – напередодні повідомило авторитетне німецьке видання Die Welt.

За інформацією цього видання, президент Білорусії Олександр Лукашенко насправді «не виявиться у списку санкцій ЄС». За це активно виступала насамперед Німеччина, яку підтримали Франція та Італія.

«Згідно з аргументами Берліна і Парижа, висловленими у внутрішніх дискусіях, канали спілкування з Лукашенком повинні залишатися відкритими при будь-яких обставинах. А введення санкцій цьому на заваді. Кілька держав, перш за все прибалтійські країни і Польща, дотримуються іншої думки і запропонували внести ім’я Лукашенко до списку санкцій ЄС», – йдеться у статті Die Welt.

«Як заначали європейські дипломати, офіційний список повинен бути опублікований на наступному тижні або через два тижні… Після позачергової зустрічі (яка відбулася ще 14 серпня – авт.) міністри закордонних справ ЄС оголосили про введення штрафних санкцій проти осіб, які несуть політичну відповідальність, у зв’язку із застосуванням насильства з боку міліції і фальсифікацією президентських виборів у Білорусі. Тоді було ще неясно, чи будуть введені санкції проти самого Лукашенка. Тепер же після інтенсивних обговорень очікується, що у ЄС буде заморожено майно близько 16-19 осіб, їм також буде заборонено в’їжджати на територію Європейського Союзу…

Офіційного голосування про внесення Лукашенко до списку санкцій всередині ЄС поки не проводилося, кажуть у дипломатичних колах. Однак проведені на даний момент неформальні обговорення «однозначні»: ЄС дозволить диктатору з Мінська вийти сухим з ​​води», – зазначає німецьке видання.

«Це ще більш дивно на тлі того, що Лукашенко, в автократичному стилі правлячий Білоруссю вже 26 років, у період з 2011 до 2016 року вже перебував у списку санкцій європейців спільно зі 170 іншими білорусами… Тоді штрафні заходи стали реакцією на маніпуляції і свавілля у затриманнях під час президентських виборів у грудні 2010 року», – наголошує Die Welt.

«…Причиною триваючих зараз протестів є президентські вибори, проведені 9 серпня… Опозиція вважає справжньою переможницею Світлану Тіхановську. ЄС офіційно не займає таку позицію, хоча, з точки зору Брюсселя, політик, ймовірно, набрала значно більше голосів, ніж чинний президент Лукашенко…

…Москва недавно запевнила Лукашенко, що у разі ескалації направить у Білорусь сили безпеки для його підтримки. Наскільки президент Росії Володимир Путін насправді готовий довго утримувати Лукашенко на посаді, для Брюсселя неясно», – підсумовує Die Welt.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня